Японія повідомила свою позицію

Головний секретар Кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно заявив, що це рішення пов’язане з проблемами з правами людини в Китаї.

До теми Канада доєдналася до дипломатичного бойкоту Олімпіади-2022 в Пекіні

Ми вважаємо важливим, щоб у Китаї забезпечувалися універсальні цінності, такі як свобода, повага до основних прав людини та верховенство закону. Ми ухвалили рішення, всебічно враховуючи такі фактори,
– сказав Мацуно.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда наголосив, що не планує відвідувати Ігри. Це питання ілюструє делікатну позицію Токіо, як близького союзника Штатів.

Також японські урядовці запевняють, що не планують посилати на Олімпіаду-2022 жодного члена Кабінету міністрів. Проте у повідомлені йдеться, що на Ігри поїдуть троє неурядових делегатів.

Це голова оргкомітету Олімпіади в Токіо Хасімото Сейко, голова Олімпійського комітету Японії Ямашіта Ясухіро та голова Паралімпійського комітету Японії Морі Кадзуюкі.

Хто бойкотує Олімпіаду-2022

  • Про бойкот Олімпійських ігор у Пекіні вже повідомили чотири країни. 6 грудня Сполучені Штати заявили, що їхні урядовці не поїдуть до Китаю через порушення прав людини у країні.
  • Згодом до за США приєдналася Австралія. Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон також стурбований "порушення прав людини" в китайській провінції Синьцзян.
  • Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що його країна приєдналася до дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор в Пекіні. Згодом про бойкот Ігор оголосила Канада.