Бойкот через геноцид

Скотт Моррісон заявив, що це рішення стало відповіддю на "порушення прав людини" в китайській провінції Синьцзян і "багато інших питань, які Австралія постійно ставила".

За його словами, рішення про дипломатичний бойкот не повинно викликати здивування, адже стосунки між Австралією та Китаєм вже давно напружені. Він звинуватив Китай у відмові від можливостей покращення відносин, наполягаючи на тому, що Австралія залишається відкритою для двосторонніх переговорів.

Варте уваги Розвиває технології швидше ніж США: Китай хоче нападу Росії на Україну

У Австралії напружені стосунки з Китаєм через підозру у втручанні Пекіна в австралійську політику та суспільство. А також затриманнях двох громадян Австралії, які досі перебувають ув'язненими в Китаї. Це письменник Ян Хенцзюнь та журналіст Чен Лей.

При цьому дипломатичний бойкот не вплине на участь австралійських спортсменів в Олімпіаді-2022. Загалом близько 40 австралійців виступлять на турнірі.

Реакція Китаю

Посольство Китаю в Австралії на ці закиди заявило, що відповідальність за нинішній стан китайсько-австралійських відносин "полягає прямо на австралійській стороні".

"Гори не можуть перешкодити річці впадати в море. Успіх Австралії на зимових Олімпійських іграх у Пекіні залежить від виступів австралійських спортсменів, а не від відвідування австралійських офіційних осіб і політичних позицій деяких австралійські політики", – йдеться в заяві посольства.

Бойкот Олімпіади-2022 в Пекіні: головне

  • Першими про бойкот зимової Олімпіади в Пекіні заявили в США. Там причиною назвали геноцид уйгурів, придушення політичних свобод у Гонконзі та військова агресія проти Тайваню.
  • Ще одна причина – ситуація з тенісисткою Пен Шуай. Після того, як вона звинуватила одного з високопосадовців КНР в сексуальних домаганнях, зв'язок з нею було втрачено. Через це в Китаю забрали усі жіночі тенісні змагання.
  • Інші країни, включаючи Канаду та Японію, також розглядають можливість дипломатичного бойкоту Ігор.
  • Нова Зеландія підтвердила, що не надсилатиме чиновників на Олімпіаду-2022. Однак причина – карантинні обмеження.