Повернення в основу, дебют та обмаль перемог: як українці відіграли крайній тур в Англії

24 вересня 2023, 20:11

Українські футболісти зіграли свої матчі у чемпіонатах Англії. Практично усі гравці розпочали матчі зі стартових хвилин.

Виконавці із українськими паспортами провели матчі крайнього туру англійської першості. Перемогу вдалось здобути лише одному нашому земляку, пише 24 Канал.

Варте уваги Лідери з дна таблиці: Дніпро-1 у лобовій зустрічі виявився сильнішим за Зорю – відео

Заслуговують грати зі стартових хвилин

Віталій Миколенко, Олександр Зінченко, Ілля Забарний та Михайло Мудрик з'явились у основі своїх команд на матчі Англійської Прем'єр-ліги. Єгор Ярмолюк ще не дебютував у найвищому дивізіоні "Туманного Альбіону", а от Назарій Русин все ж зміг відзначитись появою на футбольному полі у Чемпіоншипі.

Лівий захисник Евертона став єдиним українцем, який зміг вирвати перемогу в крайньому турі УПЛ у грі з Брентфордом (1:3), за який виступає Єгор Ярмолюк, проте талановитий українець на полі так і не з'явився. А от Миколенко після неймовірно проведеного матчу проти Арсенала у складі "ірисок" був записаний зі стартових хвилин, відправивши Ешля Янга на правий фланг.

Цікаво, що український бек навіть міг сам відзначитись у ворота "бджіл", оскільки опинився на ударній позиції у карному майданчику суперника, проте його удар видався надто слабким. До того ж Віталій помилився під час пропущеного голу Евертона, помилково викинувшись в опонента, який без проблем його прокинув, та втративши позицію. Не дивлячись на це, ліверпульський колектив вирвав свою першу перемогу в цьому сезоні та посів 15-е місце.

Олександр Зінченко, у свою чергу, виборов із Арсеналом нічию у шаленій грі з Тотенхемом (2:2). Український захисник знову з'явився у основному складі, зробивши величезний вплив на тактичному побудову "канонірів". Матч лондонських команд видався справді насиченим на гострі моменти. Зінченко активно працював у центрі поля, що приносило користь його колективу та допомагало пресенгувати суперника, по ходу матчу розігнавши одну з результативних атак Арсенала. Та все ж команда Олександра не змогла виграти матч та опинилась на 5-му місці АПЛ.

А от таланти українського футболу Ілля Забарний та Михайло Мудрик, які також розпочали матч зі стартових хвилин на газоні, не змогли потішити своїх вболівальників заробленими пунктами. Челсі у ще одному лондонському дербі мінімально поступився Астон Віллі (0:1). Український вінгер створив ледь не найгостріший момент "аристократів" у грі, проте партнери Михайла по команді не змогли його реалізувати.

Ба більше, після того, як Густо отримав вилучення, Мудрик був відразу замінений, ставши жертвою червоної картки. Борнмут Забарного ж поступився нестримному Брайтону (3:1). Не дивлячись на прикру поразку Ілля Забарний увійшов у трійку найкращих гравців матчу з "чайками" у складі "вишень". Варто відзначити, що Челсі опинився на 14-му місці у чемпіонаті, а Борнмут – на 17.

До речі. У Чемпіоншипі у складі Сандерленда дебютував Назарій Русин. Форвард з'явився на 88-ій хвилини гри з Кардіффом, цікаво, що валійський колектив забив на 87-ій, а "чорні коти" так і програли із рахунком 0:1.

Варто відзначити, що свої наступні матчі українці зможуть провести в рамках Кубка Футбольної ліги. Евертон Миколенка зійдеться із Астон Віллою, Борнмут Забарного протистоятиме Сток Сіті, Челсі Мудрика зіграє з Брайтоном, а Ярмолюк та Зінченко зустрінуться на полі один проти одного.