У Динамо є два основних варіанти коучів, які зможуть посісти місце на тренерському кріслі після відходу з команди Мірчі Луческу. Виглядає, що колектив формується під одного з потенційних наставників.

Варте уваги Називають "новим Циганковим": колишній клуб Маліновського "полює" за вихованцем Динамо

Генератор талантів

Одним з претендентів на посаду головного тренера столичного колективу називають легенду киян Олександра Шовковського, який досить нещодавно увійшов у тренерський штаб Мірчі Луческу. Проте більшу увагу варто приділити іншому колишньому гравцю "біло-синіх" Ігорю Костюку, який наразі очолює юнацький колектив Динамо. Цікаво, що Динамо потроху перетворюється у "команду Костюка".

Діло в тому, що у сьогоднішньому складі киян виступає 15 футболістів, які свого часу грали в чемпіонаті України U-19 та Юнацькій лізі УЄФА під керівництвом Костюка (Попов, Сирота, Супряга, Шапаренко, Дубінчак, Ванат та інші). До того ж на зимових зборах Мірча Луческу надавав шанс показати себе ще шести представникам команди юніорської команди, трьом з них на той момент не виповнилося ще 18 років. Також варто згадати гравців, які проходили становлення в команді Динамо U1-9, коли Костюк входив в тренерський штаб іспанських спеціалістів, а саме Олександра Тимчика, Володимира Шепелєва та Богдана Лєднєва.

Наразі легше буде назвати тих виконавців чинного складу Динамо, становлення яких на юнацькому рівні відбулося без участі Костюка, а саме: Олександр Андрієвський, Денис Бойко, Георгій Бущан, Віталій Буяльський, Денис Гармаш, Владислав Кабаєв, Олександр Караваєв та Сергій Сидорчук.

Досягнення Костюка в Динамо як тренера

  • За п’ять сезонів фахівець разом із киянами тричі виграв чемпіонат України U-19, двічі ж фінішував на другому місці. У Юнацькій лізі УЄФА Динамо із Костюком тричі виходило в плей-офф, перемагавши в тому числі Ювентус, Баварію, Барселону, Бенфіку, Андерлехт.

  • Кількість випускників клубної системи, які працювали у команді Динамо U-19 під керівництвом Костюка і наразі перебувають в заявках клубів УПЛ, цього року виросла до 23 футболістів в 11 клубах. В заявках закордонних клубів наразі ще дев’ять колишніх підопічних Костюка, такі як: Ілля Забарний (Борнмут), Віталій Миколенко (Евертон), Георгій Цітаїшвілі (Лех) та інші. До того ж ці гравці захищають кольори своїх національний збірних.