Клебо: У мене були проблеми зі шлунком

Хоча ця гонка виявилася дещо несправжньою, оскільки її скоротили на 22 кілометри. Це вирішили зробити через аномальний холод.

До слова "Обрізаний" марафон на Олімпіаді: через екстремальний холод дистанцію скоротили майже вдвічі

Головний із фаворитів на перемогу – норвежець Йоганнес Клебо неочікувано зійшов з дистанції.

Упродовж перших восьми кілометрів норвежець був лідером. Проте вже на позначці 9.7 кілометри титулований лижник почав втрачати секунди. Після екватору гонки Клебо програвав лідерам понад хвилину.

Вже на 20-му кілометрі Клебо вирішив зійти з дистанції.

Сам лижник прокоментував свій провальний виступ. Виявилося, що у нього були проблеми зі здоров'ям ще до початку марафону.

Минулої ночі я взагалі не спав. У мене були проблеми з шлунком, не знаю, з чим вони пов'язані. Але я був у вбиральні довше, ніж спав за останні 24 години. Думав, що не пройду навіть п'ять миль, але потім дистанцію скоротили. Це вже зовсім інша гонка. Але я все одно не зміг її подолати, це не спрацювало,
– сказав Клебо.

Олімпійським чемпіоном у марафоні став спортсмен ОКР Олександр Большунов, "срібло" в Івана Якимушкіна, а "бронза" дісталася норвежцю Сімену Хегстаду Крюгеру.

Україна не брала участі у цій дисципліні.

Йоганнес Клебо: що відомо

• 25-річний лижник є 5-разовим олімпійським чемпіоном. Загалом на рахунку спортсмена сім медаль зимових Ігор.
  • У Пекіні він здобув дві золотих нагороди, а також одне "срібло" та "бронзу".
  • Клебо – 6-разовий чемпіон світу, а також 2-разовий переможець загального заліку Кубка світу.