7 лютого на сторінці федерація бодибілдингу зявилося повідомлення про збір коштів на лікування для Вячеслава Макогона. У нього діагностували рак шлунку та він переніс операцію. Тож на нього очікувало "тривале та дороговартісне лікування".

Нагадаємо У боях на Луганщині загинув переможець Кубка України з бодибілдингу Дмитро Підопригора

На це звернув увагу український блогер та військовий Анатолій Штефан, відомий під позивним "Штірліц". А причиною реакції стало те, що сам Макогон після початку російського вторгнення до України у 2014 році залишився жити на окупованих територіях, а також часто відвідував і Росію. Він активно підтримував окупантів, брав участь в їх заходах.

Як доказ цього він опублікував фотографії зі сторінки Макогона з інстаграм, яку спортсмен після скандалу встиг зробити приватною. На цих фотографіях Макогон активно зустрічається з прихильниками російських окупантів, сам відвідує Росію. А також носить одяг з забороненою в Україні радянською символікою.

Через шквал критики через декілька днів на сторінці федерації бодибілдингу пост про збір коштів для Макогона прибрали. А головний тренер збірної України та віцепрезидент федерації Віталій Талавера був змушений пояснювати, як так сталося. За його словами, до нього звернулися родичі Макогона, які й розповіли про його хворобу. Відтак попросили допомогу у зборі коштів. А про те, що Макогон підтримує російських окупантів на Донбасі вони нібито не знали.

"Завдячуючи представникам Збройних Сил України, ФББУ отримала інформацію про факти біографії В’ячеслава Макогона, пов’язані з підтримкою окупаційного режиму росії та участь його у спортивних заходах на території країни-агресорки. Після отримання вище названої інформації на ресурсах ФББУ у соціальних мережах всі повідомлення про збір коштів для В’ячеслава Макогона були видалені. На жаль він більше ніякого відношення до України не має", – заявив Віталій Талавера.

На цьому історія не закінчилася. Президент ФББУ Ігор Делієв у терміновому порядку провів позачергове засідання виконкому. За його результатами прийняли рішення організувати внутрішнє розслідування для визначення всіх обставин ситуації з публікацією допису про збір коштів на лікування Вячеслава Макогона.

Окрім того, на час проведення внутрішнього розслідування, Віталій Талавера тимчасово відсторонений від виконання посадових обов’язків.