24 лютого виповнився рівно рік від початку повномасштабної агресії Росії проти України. Ексзірка Бундесліги Андрій Воронін в інтерв’ю німецькому Bild пригадав, як він дізнався про початок війни.

Читайте також Захистився за солов'їну: Тимощук ставив на місце гравців збірної, які зневажали українську мову

Не міг повірити, що війна прийшла в Україну

Колишній форвард Ліверпуля зустрів новину про початок війни у Москві, де працював помічником головного тренера місцевого Динамо.

"Як я можу забути той день… Я був у Москві, я спав. Мене розбудили діти: "Тату, війна!" Перша реакція була: "Яка війна? Дайте мені поспати". Потім я увімкнув телевізор – і побачив неймовірне.

І ось минуло вже дванадцять місяців. Що довелося пережити людям в Україні за цей час... Наші міста, загиблі мирні жителі, діти, жінки. Давно немає світла, води... Якби хтось передбачив, що це станеться з моєю країною, я б поставив проти цього все", – розповів Воронін.

Ніхто не чекав такого опору від українців

Віроломний напад Росії кардинально змінив світогляд Вороніна. Тепер у нього немає ілюзій про "братній" народ.

Я не можу пробачити росіянам відповідальність за цю війну. Так вважають усі українці. Росіяни та українці – ми були більше ніж сусідами. У кожній родині є родичі по той бік,
– заявив Воронін.

Воронін також відзначив, що ніхто не очікував такого спротиву від українців.

"Якщо порівнювати армії обох країн на початку війни – ніхто, правда ніхто, не чекав від нас опору. Неймовірно, як боролися наші люди на початку війни. З бейсбольними битами, просто все, що там було під руками. Мій друг відпустив свою родину, і сказав: "Я залишаюся. А якщо приїдуть, то я візьму з собою двох". Ось такі вони українці. Зараз ми можемо дякувати США, Німеччина, Франція, що вони дають нам зброю і гроші. І так, з Божою допомогою, ми виграємо війну.

Люди продовжують вмирати. Але цьому треба покласти край. Не повинно бути більше мертвих і зруйнованих міст, таких як Маріуполь, Бахмут, Херсон", – розповів Воронін.