Біографія Володимира Бородянського
Бородянський народився 15-го січня 1974 року в місті обласного значення Новий Розділ (Львівська область). У 1997 році він закінчив фінансово-економічний факультет за фахом "Фінанси та кредит" Київського національного економічного університету. З 1998 року – комерційний директор газети "Московський комсомолець в Україні".
Читайте також: Відставка уряду Гончарука: успіхи і провали, хто може увійти у новий Кабмін
З 2000 року – керівник відділу з управління медіа-активами "Альфа-банку". Бородянський 14 років працював в медіахолдингу Віктора Пінчука StarLight Media (група об'єднує телеканали: СТБ, ICTV, Новий, M1, M2 й ОЦЕ).
З 2012 очолював медіагрупу. У грудні 2018 року Володимир Бородянський залишив телегрупу. З листопада минулого року Бородянський внесений до списку санкцій Російської Федерації. За освітою фінансист. Власник премії "Спеціальний приз премії Телетріумф" 2010 та 2011 року.
29 липня 2019 року Президент Володимир Зеленський призначив Бородянського своїм радником з гуманітарних питань (поза штатом).
Про запрошення Зеленського
"Запрошення прийшло з боку президента. Ми зустрічалися двічі – спочатку була пропозиція зайнятися гуманітарним блоком, потім я підготував бачення роботи над гуманітарною стратегією. Вся дискусія зайняла близько місяця", – розповів він в інтерв’ю "Ліга. Бізнес".
Він також пояснив, чому "погодився на держслужбу" (хоча Бородянський призначений радником поза штатом).
"Ще декілька місяців тому у мене були зовсім інші плани: поїхати до Англії на навчання, розвивати свій стартап, пов'язаний, до речі, з освітою і культурою. Але, зустрівшись і поговоривши з президентом, я йому повірив. Повірив, що він налаштований рішуче, що він готовий битися за країну, в сенсі, боротися за незалежну сильну державу до кінця. Повірив, що зараз третій історичний шанс (після 2005-го і 2015-го), і, якщо я не наважуся зараз, то буде нечесно щодо країни й самого себе. Сидіти на кухні й давати поради кожен може, а зробити... Для мене це стало викликом",
– заявив Бородянський.
За словами Бородянського, його мета на державній службі – "це знаходження смислів". "В Україні є гуманітарна сфера, у якій бере участь держава: спорт, культура, театр, кіно тощо. Ми всі – суспільство – витрачаємо на неї N мільярдів гривень. І важливо, щоб держава і суспільство могло відповісти на питання: для чого це все існує, яка мета, які завдання, чого ми хочемо досягти", – пояснив він.
Бородянський вважає проблемою те, що олігархи мають можливість впливати й маніпулювати громадською думкою. Розв'язати цю проблему, на його думку, можна декількома шляхами. По-перше, досягти економічної незалежності ЗМІ. По-друге, зробити так, щоб контент медіа був не маніпулятивним.
Також Бородянський підтримує заборону російського контенту, хоча раніше був проти.
Спортсмени в Росії та битва екстрасенсів
Бородянський розповів, що українські спортсмени змушені їздити до Росії на міжнародні змагання, щоб ефективно боротися за медалі у світі та підвищувати власний рейтинг.
У них є вибір, отримувати очки або не отримувати. Якщо спортсмен не виступає за кордоном, він автоматично позбавляється балів. Це обмежує можливості спортсмена боротися за медалі,
– переконаний Бородянський.
При цьому Бородянський заявив, що це не стосується українських артистів, які їдуть на гастролі до Росії.
У лютому 2020 року Бородянський зробив неочікувану заяву. Зокрема, він переконаний, що завдяки телешоу "Битва екстрасенсів" було розкрито багато кримінальних справ.
Шоу виходить на телеканалі СТБ, де Бородянський працював то того, як став міністром.
"Битва екстрасенсів" – це один з проєктів, який приваблював велику аудиторію… і можна по-різному оцінювати – шлак, не шлак. Але завдяки в тому числі "Битві екстрасенсів", або тільки "Битві екстрасенсів", було розслідувано багато кримінальних справ, а невинно засуджені люди вийшли з в’язниць", – розповів Бородянський в інтерв’ю "Громадському".
На уточнювальне питання міністр наполіг, що такі випадки справді були і саме завдяки екстрасенсам. При цьому глава Мінкульту назвав себе "слабо віруючою" людиною.
Бородянський сказав, що проєкт "Битва екстрасенсів" є комерційно успішним продуктом, бо в суспільстві є великий інтерес до екстрасенсів, викликаний незадоволеністю попиту на справедливість.
Міністр також не вважає "Битву екстрасенсів" дезінформацією.
Дезінформація може шкодити національній безпеці, а тут людина або вірить, або не вірить. Це в принципі драматичний твір, який дозволяє у такій формі, як документальна реальність, переживати емоції,
– розповів Бородянський.
Водночас на тезу журналіста про те, що в програмі ніде не сказано, що це документалістика чи постановка, міністр погодився: "Не сказано. Це правда". Він додав, що це не те, з чим покликаний боротися закон про дезінформацію.
Створення Держагентства спорту
Декілька місяців у ЗМІ обговорювалася інформація про те, що в Офісі Президента хочуть розділити Міністерство культури, молоді та спорту.
Бородянського хочуть залишити очільником Мінкульту. Водночас міністром спорту оберуть нову людину.
Одним з кандидатів на цю посаду називають Вадима Гутцайта – віцепрезидента Федерації фехтування України. Його кандидатуру підтримує НОК.
Сам Бородянський виступає проти поділу міністерства культури, молоді і спорту та планує піти з уряду, якщо це станеться.
Фактично 3 березня у Бородянського забрали питання спорту, адже запрацювало Державне агентство спорту. Його очолив Сергій Левчук.
До теми: Державне агентство спорту: чим займатиметься та які завдання стоять перед новим очільником
Державне агентство спорту виділяє два основні напрямки діяльності – спорт високих результатів та розвиток масового спорту.
У першому випадку мова йде про фінансування спортсменів, які виступають на міжнародних змаганнях та приносять славу нашій країні.
Щодо другого напряму діяльності, то тут акцент буде на тому, щоб залучати якомога більше людей до занять спортом.
Ще один напрям діяльності – розв'язання спірних питань, які існують в спорті.
Скандал з фінансуванням спортсменів
Наприкінці 2019 року Кабінет міністрів України призупинив частину бюджетних виплат, щоб до кінця року втримати дефіцит бюджету на запланованому рівні.
Таким чином, до кінця 2019 року Держказначейська служба виділила гроші тільки на зарплати, пенсії та соціальні платежі.
Детальніше: Чому припинили фінансувати українських спортсменів – деталі
19-го грудня президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул заявив, що українські спортсмени можуть не почати підготовку до Олімпійських ігор 2020 в Токіо. Причина – відсутність фінансування.
Згодом Гоцул повідомив, що українські легкоатлети можуть пропустити Олімпіаду-2020 в Токіо через відсутність державного фінансування.
Бородянський переконував, що питання з фінансуванням буде вирішено протягом декількох днів. За його словами, сума, яка затримувалася, – це 4,5 мільйони гривень.
23 грудня фінансування федерацій олімпійських видів спорту повністю відновлено.