За його словами, українці змушені їздити до Росії, щоб ефективно боротися за медалі у світі та підвищувати власний рейтинг. Таку думку Бородянський висловив на пресконференції у п'ятницю, 7 лютого, інформує "Інтерфакс-Україна".

У них є вибір, отримувати очки або не отримувати. Якщо спортсмен не виступає за кордоном, він автоматично позбавляється балів. Це обмежує можливості спортсмена боротися за медалі,
– переконаний Бородянський.

При цьому міністр, в чиєму підпорядкувані перебуває не лише спорт, але й культура, заявив, що це не стосується українських артистів, які їдуть на гастролі до Росії.

"Треба розрізняти виступи спортсменів за кордоном, в тому числі і Російської Федерації, і виступи артистів", – заявив міністр.

Більше про це: Є велика різниця, – Бородянський про поїздки спортсменів та артистів в РФ

Саму ж ситуацію, коли спортсмени виступають на території країни-агресора, Бородянський вважає не лише питанням між Украною та Росією. За його словами, цей кейс стосується міжнародної спільноти, адже є чимало аналогічних випадків конфліктів між державами.

Варто нагадати, що перед тим міністерство не забороняло поїздки українських спортсменів на змагання в Росію, але відмовлялося їх фінансувати. Та вже у 2020 році збірна України з художньої гімнастики відправилася до Росії на гран-прі Москви, яке триватиме з 7 по 9 лютого.