Війна в Україні змусила світовий спорт відгородитися від росіян та білорусів. Команди не допускають до змагань, а індивідуальним спортсменам дозволяють виступати лише під нейтральним прапором.

До теми "Це геноцид, а не політика": українська тенісистка поставила на місце прихильницю Лукашенка

При цьому представників Росії та Білорусі це не змусило виступити проти воєнних дій. Майже всі вони обрали мовчанку та пропагують заяви про "спорт внє палітікі"

Виявляється, Сабалєнка в небезпеці

Яскравим прикладом стала друга ракетка світу Аріна Сабалєнка. Дівчина всіляко уникає питань про війну в Україні, а на прохання засудити владу Білорусі за вчинення геноциду українців на пару з Росією вона відмовляється відповідати.

Тепер же Аріна пробила чергове дно. Не спортивне, адже на Ролан Гаррос вона вже пройшла в 1/8 фіналу, обігравши в останньому поєдинку іншу представницю країни-терористки – росіянку Каміллу Рахімову.

Читайте також "Моє місто бомбили 16 разів": окупанти ледь не зруйнували будинок тенісистки Цуренко

Після гри Сабалєнка вирішила проігнорувати пресконференцію для журналістів, щоб уникнути незручних питань. Натомість білоруска зібрала лояльну для себе пресу, якій і дала інтерв'ю. Своє рішення вона пояснила бажанням почуватися в безпеці.

Після матчу з Костюк я поспілкувалася з пресою, як і зазвичай це роблю. Я знаю, що вони досі очікують питання, які більше стосуються політики і не так сильного мого тенісу. Вже багато місяців я відповідаю на ці питання на турнірах, дуже чітко висловлюючи свої почуття та думки. Ці питання не турбують мене після моїх матчів. Мені доводиться давати відповіді на питання, які не пов'язані з моїм тенісом або моїми матчами. Але в середу на пресконференції я не почувалася в безпеці. А я маю почуватися в безпеці, коли даю інтерв'ю журналістам після матчів. Я вирішила уникнути подібної ситуації сьогодні для власного психічного здоров'я та добробуту. Організатори підтримали мене в цьому рішенні,
– заявила прихильниця терористів.

Білоруска закриває очі на геноцид

Мабуть, Аріні варто дізнатися значення терміну "безпека". Вже потім можна цинічно заявляти про це, коли мільйони українців перебувають під загрозою смерті через дії в тому числі і білоруського диктатора.

Варто знати Українська тенісистка не буде вітатися з росіянками та білорусками навіть після перемоги у війни

Втім, коли ти є співучасницею геноциду, завжди зручного його не помічати. Слід нагадати, що у 2020 році Сабалєнка підтримала Алєксандра Лукашенка у кривавому розгоні антивладних мітингів.

Саме це залишило Білорусь у ролі маріонетки Росії. Сама ж Аріна часто готується до турнірів у Росії, хоч і живе в Маямі (США). А її бойфрендом є хокеїст Константін Кольцов, теж прихильник Лукашенка. Ба більше, у 2022 році він виступив із підтримкою війни в Україні.