Рівно 15 років тому, 20 травня 2009 року, донецький Шахтар здобув найголовніший трофей у своїй історії. "Гірникам" підкорився другий за значущістю єврокубок – Кубок УЄФА, пише 24 Канал.

До теми Тривожні новини перед Євро: лідер збірної України отримав травму перед фіналом Кубка

Несподіваний прорив Шахтаря

У сезоні 2008-2009 Шахтар на правах чемпіона УПЛ почав шлях у Лізі чемпіонів, де вийшов у групу. Проте у боротьбі з Барселоною, Спортінгом та Базелем донеччани посіли лише третє місце, хоч і набрали 9 очок.

Це дозволило підопічним Луческу опинитися у плей-оф Ліги Європи, де команда запалила. Донеччани пройшли Тоттенхем, ЦСКА і Марсель, а у півфіналі вирвали перемогу над київським Динамо в кінці матчу-відповіді.

Як проходив фінал

Фінал у Стамбулі складався непросто для "гірників". В середині першого тайму Луїс Адріано вивів Шахтар вперед після хитрого пасу від Раца та виходу сам на сам. Втім на перерву команди пішли за рівного рахунку.

"Гірників" підвів Пятов, який після удару Налдо зі штрафного заніс м'яч у власні ворота. Другий тайм пройшов за рівної боротьби та без голів. А у екстратаймі Шахтар зміг вирвати омріяну перемогу.

На 97 хвилині Срна отримав м'яч на фланзі та прострілив у центр. Там Вердер забув накрити Жадсона і бразилець точним ударом прошив Візе та оформив золотий гол для "гірників".

Всі голи матчу Шахтар – Вердер у фіналі Кубка УЄФА-2009:

Історичний успіх України

Той Кубок так досі і залишається єдиним євротрофеєм в історії незалежної України. Шахтар ще двічі опинявся за крок від фіналу вже Ліги європи, але у 2016 та 2020 роках програвав півфінали Севільї та Інтеру відповідно.

Варто знати Вболіваємо проти Боруссії: що треба Шахтарю для потрапляння в основну стадію Ліги чемпіонів

Найближчим до здобуття ще одного єврокубка за часів незалежності був Дніпро. Команда Мирона Маркевича сенсаційно пройшла у фінал Ліги Європи-2015, але там у результативній битві поступилась трофеєм Севільї (2:3).