Результати оприлюднили на медичному порталі Cell Metabolism, пише видання vogue.ua.
Для участі в дослідженні набрали рівну кількість чоловіків і жінок, та розділили їх на дві вікові групи – молодих (від 18 до 30 років) і старшого віку (65-80 років). Потім їх розгрупували ще на три групи, яким запропонували три спортивні програми.
Перша група займалась тренуванням HIIT (три дня велотренувань з високою інтенсивністю, які чергувалися з заняттями в повільному темпі, і дводенний тренінг на біговій доріжці щотижня).
Читайте також: Пізнє материнство є дуже корисним, – вчені
Друга група працювала з силовими вправи (два дні на тиждень на нижню і верхню частину тіла).
Третя група комбінувала HIIT та силові вправи (менш інтенсивні заняття на велосипедах, ніж у першої групи, і заняття з меншою вагою, ніж у другій - в цілому п'ять днів тренувань в тиждень).
До кінця дослідження всі учасники поліпшили свою фізичну форму, а от показники, що відповідають за продовження життя, покращились у першої групи, хто працював за тренуванням HIIT.
Тож вчені переконані, короткі інтенсивні вправи в поєднанні з більш помірними тренуваннями (HIIT) здатні пригальмувати процес старіння. А силові тренування підходять для нарощування м'язової маси, але такого ефекту не дають.