Василь Ломаченко має доволі потужну любительську кар’єру в боксі. Вже на цьому рівні він здобував перемоги, відправляючи суперників в нокдауни. Сам за цей час поступився лише одного разу – у фіналі чемпіонату світу 2007 року.

Читайте також Великі гроші залишилися в минулому: став відомий гонорар Ломаченка за бій з Хейні

Не менш вражаючий в нього досвід і на професійному ринзі. Але і там не обійшлося без поразок, які опускали боксера на "грішну землю".

Невдача в гонитві за чемпіонством

Ломаченко ніколи не приховував, що його мета – чемпіонські звання, в ідеалі – звання абсолютного чемпіона світу. І після другої перемоги на Олімпіаді у 2012 році в Лондоні, він перейшов в професіонали. Але перед промоутерськими компаніями ставив доволі чітку вимогу – бій за чемпіонське звання вже в першому поєдинку. Навряд чи титул інтерконтинентального чемпіона світу за версією WBO можна вважати те, до чого прагнув Ломаченко в першому бою. Але більше йому не змогли запропонувати. А от в другому бою він таки бився за чемпіонський пояс.

1 березня 2014 року Ломаченко провів бій проти Орландо Салідо за звання чемпіона світу за версією WBO в напівлегкій вазі. Ломаченко отримав унікальний шанс – він міг стати чемпіоном світу вже у своєму другому бою на професійному ринзі.

Однак переоцінка себе, недооцінка манери бою суперника (Салідо бився доволі "брудно", завдавши чимало ударів нижче пояса) призвели до того, що Ломаченко програв цей бій. І з чемпіонськими амбіціями на деякий час довелося попрощатися. Не на довго – вже 21 червня він переміг Гаррі Расселла-молодшого і таки став чемпіоном світу за версією WBO в напівлегкій вазі.

Відео найкращих моментів бою Ломаченко – Салідо

Нокдаун за необережність

Чемпіонські амбіції змусили Ломаченка підніматися у вагових категоріях. І вже там були суперники, які не боялися стилю Ломаченка.

Перший бій у легкій вазі Ломаченко провів 13 травня 2018 року проти Хорхе Лінареса. На кону був титул чемпіона за версією WBA в легкій вазі.

Ломаченко був фаворитом бою, але отримав ще один повчальний урок від суперника. У шостому раунді він пропустив удар у щелепу, одразу ж опинившись на канвасі.

Відео, як Василь Ломаченко вперше в кар'єрі опинився в нокдауні

До цього за 12 боїв на професійному ринзі Ломаченко ніколи не опинявся у нокдауні. А попередні сім боїв закінчив достроково (тричі нокаутами та ще чотири рази суперники відмовлялися продовжувати бій).

Правда тоді Ломаченкові вдалося уникнути поразки. У 10-у раунді він сам відправив Лінареса у нокаут.

Після цього Ломаченко поки не давав змоги суперникам відправляти себе в нокдаун.

Занадто мляво, як на чемпіона

Та чи не найбільш болюча поразка для Ломаченка – саме в бою за звання абсолютного чемпіона світу проти Теофімо Лопеса. І цього разу він був "покараний" за те, що занадто мляво провів цей бій. В його діях вбачалася певна зверхність до суперника. Через це на початку поєдинку Ломаченко поводився доволі неспішно. Саме це призвело до того, що в кінцівці поєдинку так і не вдалося здобути ні дострокову перемогу, ні рішенням суддів.

Відео бою Ломаченко – Лопес

Невідомо, чи Ломаченко виніс як слід уроки з цих поразок. Йому вдалося після цього перемогти Масайоші Накатані, Річарда Коммі та Джемейна Ортіса. Однак це не були бої за чемпіонські звання. А от 20 травня 2023 року він проведе бій за звання абсолютного чемпіона світу проти Девіна Хейні. Лише тоді стане відомо, чи вивчив уроки з попередніх поразок Ломаченко.