УЄФА побачив політичний контекст

Організація повідомила, що запит мера Мюнхена Дітера Райтера з цього питання було відхилено.

До слова Через прапор з картою Криму: українців у Бухаресті не пускали на матч збірної

УЄФА – організація, далека від питань політики й релігії, яка діє відповідно до свого статуту. З огляду на політичний контекст цього запиту, а це було націлене на рішення угорського парламенту, УЄФА повинен відхилити його,
– сказано у заяві організації.

  • УЄФА запропонував підсвітити стадіон кольорами веселки 28 червня – у Christopher Street Day. У цей день представники ЛГБТ проводять парад і фестиваль. Також це можна буде зробити у період з 3 до 9 липня, коли в Мюнхені буде проходити тиждень прайду.

Реакція Угорщини

Рішення УЄФА вже прокоментував глава МЗС Угорщини Петер Сійярто.

Слава богу, що в європейському футбольному керівництві все ще переважає здоровий глузд. Вони не повелися на політичну провокацію. УЄФА прийняв правильне рішення,
– цитує Сійярто у твітері Саймон Еванс.

Чому вирішили підсвітити "Альянц Арену"

  • Як повідомляло DW, 15 червня парламент Угорщини прийняв закон, який забороняє обмін інформацією, яка вважається пропагандою гомосексуальності або небінарної гендерної ідентичності серед осіб віком до 18 років.
  • Зокрема, учителям в країні заборонили говорити під час уроків про те, що гомосексуальність є нормальною формою сексуальної поведінки. Вважається, що прийняття цього закону лобіював прем'єр-міністр Віктор Орбан.
  • Зважаючи, що 23 червня у Мюнхені зіграє збірна Угорщини, члени міської ради столиці Баварії виступили з пропозицією включити на арені підсвічування в кольорах веселки.

Німеччина продовжить акцію на підтримку ЛГБТ

Капітан збірної Німеччини Мануель Ноєр продовжить свою акцію на підтримку ЛГБТ. Про це інформує Süddeutsche Zeitung.

35-річний Ноєр використовував ЛГБТ-пов'язку під час перших двох матчів Євро-2020. Гравець Баварії знову одягне пов'язку у кольорах ЛГБТ на матч Євро-2020 з Угорщиною.

Повідомлялося, що УЄФА може покарати Німеччину за пов'язку Ноєра. Однак у футбольному союзі припини розслідування інциденту.