Неймовірний виступ українки

Українка Влада Харькова чемпіонка Європи з фехтування! Для неї це перша нагорода на дорослому рівні, пише 24 канал.

25-річна спортсменка у Туреччині дебютувала у континентальній першості в складі дорослої збірної України.

Харькова у груповому раунді виграла п'ять боїв із шести і стартувала в турі прямого вибування під третім номером посіву.

В 1/64 фіналу представниця України здолала чешку Вероніку Білєшову (15:10), ще з більшою перевагою вона перемогла Дамланур Сомнус із Туреччини – 15:9.

У поєдинку за вихід у топ-8 Влада перемогла третій номер світового рейтингу та чинну віцечемпіонку Європи Марі-Флоранс Кандассамі з Франції (15:11).

На шляху до півфіналу українка викинула з боротьби представницю Угорщини Естер Мухарі. Харькова вже з перших хвилин перехопила лідерство та не залишила шансів своїй опонентці (15:08).

У півфіналі українка протистояла польці Мартині Сватовській-Венгларчик. Ця зустріч мала схожий сценарій, українка заволоділа ініціативою на початку зустрічі, вона втримала комфортний гандикап та перемогла суперницю. Бій закінчився з рахунком 15:10.

У "золотому фіналі суперницею Влади була досвідчена фехтувальниця з Італії Росселла Фьямінго, яка є срібною призеркою Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та дворазовою чемпіонкою світу. У заключному часовому відрізку італійська фехтувальниця майже зуміла зрівняти рахунок, однак Харькова відіграла втрачені очки й довела результат протистояння до переможного – 15:10.

Що відомо про спортсменку

• 25-річна українська шпажистка представляє місто Київ.
  • Харькова є лідеркою національного рейтингу в Україні. Водночас на внутрішніх змагань шпажистка ще ні разу не вигравала дорослий чемпіонат України в індивідуальній першості.
  • На міжнародному рівні найкращим результатом Харькової до виступу на чемпіонаті Європи було 15-те місце на Гран-прі в Досі, а також 21-ша позиція на етапі Кубка світу в Барселоні. Обидва результати українка показала в сезоні-2021/2022.