Український спорт після початку повномасштабної війни постав перед серйозними кадровими проблемами. Чимало іноземців залишили Україну. Це ж стосується і наших спортсменів, які змінили громадянство.

До теми Готовий оформити заповіт і поїхати воювати в Україну: відверте зізнання ексчемпіона світу

Відтік українських шахістів

Про велику кадрову катастрофу стало відомо у шахах. Видання Tribuna.com провела дослідження кількості шахістів, які за останні два роки змінили Україну на іншу країну. Таких спортсменів виявилось аж 110.

Ба більше, понад половина з них (66) є дітьми, тобто їм менше 18 років. При цьому вісім шахістів зі всього списку вирішили зрадити Батьківщину та перейшли до федерації Росії. У списку є як поки невідомі імена, так і гравці з високим рейтингом ФІДЕ:

  • Кирило Шевченко (Румунія) – 2677
  • Віталій Сивук (Швеція) – 2551
  • Платон Гальперін (Швеція) – 2547
  • Пен Лі Мін (Швейцарія) – 2544
  • Семен Мітусов (Норвегія) – 2477

Першого варто назвати найгучнішою втратою, адже Шевченко нині йде 57-им саме у чинному рейтингу ФІДЕ. При цьому, згідно з правилами трансферів, на переході Кирила до румунської федерації мала заробити ФШУ.

Читайте також Гросмейстер зі Львова передав всі кошти на допомогу ЗСУ після перемоги у турнірі

Виплати за трансфери

Ця сума мала б становити близько 30 тисяч євро. Втім у румунській організації підтвердили факт платежу, але не назвали суму. А ФШУ і зовсім відмовилась коментувати розмір та долю цих виплат.

Варто відзначити, що на кожному із трансферів між федераціями заробляє власне ФІДЕ, керівником якої є росіянин Аркадій Дворкович. За переходи українських шахістів всесвітня шахова організація отримала близько 54 тисяч євро.

Що стосується трансферів "на вхід", то за останні два роки 7 шахістів отримали право виступати під прапором України. Що цікаво, в обох списках Тихон Черняєв. 14-річний хлопець у 2022-му став грати під прапором Німеччини, але вже за рік повернувся до ігор під українським прапором.