Щорічна багатоденна велогонка Джиро д'Італія у 2024 році може розпочатися в Україні. Приголомшливу новину повідомив віцепрем'єр-міністр та міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Читайте також Олімпійська призерка у Токіо може пролетіти повз ОІ-2024 через саботаж тренерів Мінмолодьспорту

Таяні: Наступна гонка стартує з України

За словами чиновника, мрія про етап Джиро д'Італія в Україні стане реальністю, якщо ситуація в державі буде безпечною для учасників гонки.

Це був би сигнал уваги до країни, яку ми дуже сильно підтримуємо. Звичайно, повинні бути умови і ситуація повинна це дозволяти,
– заявив Таяні.

Зрозуміло, що така масштабна спортивна подія може відбутися, якщо припиниться військова агресія Росії. А для цього потрібно лише одне – перемога України та всього цивілізованого світу над підступним ворогом.

Що відомо про Джиро д'Італія

  • Джиро д'Італія – це традиційна багатоденна гонка, що переважно відбувається в Італії, але час від часу проходить в інших державах.
  • Традиційно гонка стартує у першій декаді травня.
  • У 2023 році Джиро д'Італія розпочнеться 6 травня у Фоссачезії, а завершиться 28 травня у Римі. Заплановано 21 етап гонки, протяжність якої складає 3448 кілометрів.
  • Велогонщики з України не раз брали участь у престижних змаганнях. А Ярослав Попович та Сергій Гончар навіть ставали призерами гонки.