Власник московського ЦСКА Євгеній Гінер до початку повномасштабної війни володів значними активами в українських компаніях. Проте олігарх потрапив під санкції уряду України через фінансові махінації та постачання зброї військам РФ.

До теми Допомагав постачати зброю РФ: націоналізовано активи власника російського футбольного клубу ЦСКА

Заслужене покарання посібника російських терористів

У вівторок, 2 травня, пресслужба Офісу Генерального прокурора України повідомила про конфіскацію 3 мільйонів доларів у підприємства, яким володів підсанкційний російський олігарх. Наразі правоохоронці передали кошти компанії до АРМА (Агентства з розшуку та менеджменту активів).

Крім того, слідство перевіряє інформацію щодо правомірності отримання та використання банком, яким володів Гінер, понад 1,6 мільярда гривень кредиту для рефінансування, отриманого після введення військового стану в Україні.

Що відомо про санкції проти Гінера

  • Нагадаємо, що наприкінці лютого рішенням Вищого антикорупційного суду України активи власника ЦСКА – 88,89 % акцій українського банку було стягнуто в дохід держави.
  • У жовтні 2022 року проти Євгенія Гінера, який народився у Харкові, Україна запровадила 10-річні санкції.
  • Зазначимо, що президент ЦСКА пов'язаний з державною корпорацією "РОСТЕХ", яка постачає зброю, військову техніку та боєприпаси для потреб збройних сил РФ.