Напередодні комісія спортсменів Олімпійського комітету Росії оприлюднила єдину заяву від імені російських атлетів, які виступають в зимових видах спорту. Документ, зокрема, пояснює їхню позицію щодо питання участі на Олімпіаді-2018 під нейтральним прапором.

Читайте також: У кільці ворогів: як Росія йшла до заборони брати участь в Олімпіаді-2018

У зв’язку з цим 12 грудня відбулося засідання Олімпійських зборів ОКР. У орган одноголосним рішенням підтримав заяву російських спортсменів, які є готовими виступити на Олімпійських іграх 2018 року в нейтральному статусі, передає інформаціна агенція ТАСС.

"Олімпійські збори закликають шанобливо ставитися до кожного вибору та надати підтримку спортсменам, які поїдуть на Ігри, а для тих, хто відмовиться, і тих, кого не запросять на Олімпіаду. Олімпійські збори виробили позицію ОКР щодо виступу російських спортсменів на Іграх в нейтральному статусі. Відтак, рішення щодо участі на Олімпіаді кожен спортсмен буде ухвалювати особисто на основі запрошення, яке має надійти від Міжнародного олімпійського комітету (МОК)", – підкреслюється у заяві Олімпійських зборів ОКР.

Раніше голова комісії спортсменів Олімпійського комітету Росії Софія Велика заявляла, що більшість атлетів уже погодилися поїхати в Пхенчхан в такому статусі.

Зауважимо, що Олімпійські збори є вищим керівним органом Олімпійського комітету Росії.

Нагадаємо, 5 грудня через порушення антидопінгових правил МОК відсторонив російську збірну від участі в Олімпійських іграх 2018 року у Південній Кореї. Крім того, якщо країна-агресор закликатиме до бойкоту Олімпіади, це загрожує країні відстороненням її збірної від ігор на два олімпійських цикли, тобто на 8 років