Тож що це таке, і хто всі ті люди?
Давайте знайомитися зі ще одним екстремальним та екстравидовищним видом спорту – кайтингом або кайтбордингом. Кайтбординг (від англ. kite — повітряний змій і board — дошка) – вид спорту, основою якого є рух під дією сили тяги, створений керованим спортсменом повітряним змієм.
Кайтбординг – річ унікальна та всесезонна. Він поділяється на:
– кайтсерфінг – катання на воді
– лендкайтинг – катання на землі
– сноукайтинг – катання в засніженій місцевості
Однак зараз надворі літо, тому нашу увагу привертає саме кайтсерфінг.
Згадайте, як у дитинстві вас зачаровували повітряні змії. Яскраве полотно підіймалося вгору, і вітер тріпав його за крила. Над вами летів кольоровий звір, а ви бігли по піску, поступово розганяючись і прагнучи злетіти за ним.
Привілеї дорослого життя перед вами: ви можете здійснити свою дитячу мрію. Спробуємо коротко розповісти про те, що для цього потрібно.
По-перше, потрібне ваше бажання. Це основа будь-яких починань. Захотіти має не лише ваш розум, а й тіло та душа. Це бажання відчути вітер, відірватися від землі, зловити адреналінову хвилю в морі та на власному досвіді дізнатися, що таке політ.
По-друге – наполегливість та терпіння. Якщо ви вже зважилися приєднатися до повітряної банди, то маєте розуміти, що під час “польоту” зустрінетеся з “турбулентністю”. Ви станете залежними від обставин та погоди. Інколи доведеться зачекати, доки з’явиться вітер, спершу не все вдаватиметься й вам може здатися, ніби кайт із вас знущається – не піднімається вгору, опирається й просто глузує. Змиріться та просто вчіться: чекати, довіряти, сприймати те, що є. Вітер має стати вашим провідником. Ви будете намагатися з ним потоваришувати, а він щоразу показуватиме вам свій характер. Проте все це лише додасть вашому життю барв, таких насичених та яскравих, як кайт у вас над головою.
Спорядження
Оберіть свого повітряного змія. Купол кайта набагато більший за дитячий повітряний змій. Він має не одну, а чотири або навіть п’ять строп, прикріплених до планки, яку тримає спортсмен – так і відбувається керування. Кайти бувають різних розмірів. І, обираючи, необхідно зважити дві характеристики: силу вітру та власну вагу. Для сильного вітру знадобиться кайт меншого розміру, а для слабкого – навпаки більшого. Чим більша ваша вага, тим більшим має бути кайт. Неправильно підібраний змій принесе вам лише незручності, і ви не отримаєте стовідсоткового задоволення від процесу. Секрет професійних кайтерів у тому, що вони завжди мають декілька куполів і змінюють їх у залежності від сили вітру.
Кріплять кайт до трапеції, яку одягає спортсмен. Саме трапеція дозволяє перекласти фізичне навантаження з рук на спину.
Ще одна важлива складова кайтингу – дошка чи кайтборд. Обирати її потрібно так само зважено, як і кайт. Її розмір також залежить від вашої ваги та швидкості вітру: чим більша вага, тим довша дошка.
Професійні магазини допоможуть вам у виборі повітряного друга. Прислухайтеся до спеціалістів – і катання принесе вам лише задоволення.
Спеціальний одяг теж має значення. Ви можете кататися в шортах і майці, та коли стає прохолодно, краще скористатися гідрокостюмом. Також не слід забувати про одяг, що не дозволить вашому тілу підсмажитися на сонці.
І як же без красивих фото? Чи екстремального дзвінка другові, який ще спить, поки ви ловите вітер на морі?
Уявіть: ви зменшуєте швидкість, однією рукою тримаєте кайт, а іншою набираєте номер зі свого захищеного Sigma mobile X-TREME PQ36. І на питання: "Ти де?", відповідаєте: "Кайтую" А на підтвердження – миттєве селфі на фоні моря, безкрайнього синього неба та яскравого кайта над головою.
Серія мобільних телефонів X-treme від українського виробника Sigma mobile не зрадить у ваших польотах, навіть якщо випадково впустите пристрій у воду. Але краще цього не робити. Ні, він переживе занурення, але ви можете не встигнути його дістати й доведеться йти купатися. А ви ж тут аби кататися, чи не так? Та якщо ви все ж пірнули, скористайтеся можливістю зробити селфі під водою, бо захищений смарт Sigma mobile X-TREME PQ36 оснащений камерою Sony IMX135, яка зафіксує ваші незабутні екстремальні моменти для історії. Отже, можете ще раз здивувати своїх друзів, надіславши їм "підводний" знімок.
Кайтсерфінг набуває популярності – ще б пак, хто б не хотів хоча б на мить доторкнутися до небес? Швидкість, неймовірні стрибки, дикий захват та шалені емоції – усе це про цей вид спорту. Спробувати може будь-який любитель екстриму, незалежно від віку та фізичних можливостей. Звичайно, краще взяти декілька уроків, аби оволодіти основами, а далі – простір із неба та моря, вітер і ви.
Кайтуйте своє літо з насолодою.
Автор Максимова Алеся