Після початку повномасштабної війни з Росією більшості українських чоловіків обмежили виїзд за кордон. Втім представникам спорту надають спеціальний дозвіл від Мінмолодіспорту.

До теми Український гімнаст Назар Чепурний виграв "золото" на Універсіаді-2023

За ним гравці, тренери та інший персонал спортивних команд чи атлетів може залишити Україну на період до 30 днів із зобов'язанням повернутись. Дуже дивна історія сталась у спортивній гімнастиці.

7 квітня Міністерство молоді та спорту видало указ про дозвіл на перетин кордону для гімнаста Олександра Матвєєва та його тренера Юрія Давидова. Причиною називається навчально-тренувальний збір в Ірландії.

Всього міністерство видало чотири укази на цих представників спорту, що дозволяє їм перебувати за кордоном з 11 травня по 1 вересня, тобто 3,5 місяці. Втім Україну залишив лише тренер.

Читайте також Різко змінили думку: росіян та білорусів допустили до змагань з гімнастики попри війну в Україні

Натомість Матвєєв залишився в країні у рідному Кропивницькому. Там він проводить тренування та навіть бере участь у місцевих змаганнях. Тому виходить, що Юрій Давидов поїхав на навчально-тренувальний збір спортсмена, який залишився в Україні.