Другий допінговий провал тенісистки

Варвара Лепченко тимчасово не зможе виходити на корт для участі у змаганнях. У пробі американської тенісистки, яку вона здала 12 липня на турнірі WTA 250 в угорському Будапешті, виявили заборонені речовини адрафініл (метаболіт модафініла).

Оце так Федереру потрібна операція: US Open та залишок сезону буде без легенди тенісу

  • Адрафініл – препарат, який використовують для підвищення пильності, уваги, неспання, позитивного настрою та інших параметрів. Хитрий спосіб для людей, які хочуть уникати втоми.

Спортсменку повідомили про порушення 9 серпня. Варвара має шанс звернутись до голови незалежного трибуналу для скасування дискваліфікації. Наразі американка цим правом не скористалася.

Для 35-річної тенісистки ця дискваліфікація стала вже другою у кар'єрі. Взимку 2016 року під час змагань у австралійському Брисбені Лепченко повністю провалила допінговий протокол. Американка здала аж чотири позитивні допінг-тести на мельдоній.

З 12 березня набрала чинності її дискваліфікація. Але вже 13 квітня усі звинувачення зі спортсменки зняли.

Хто така Варвара Лепченко: головне

  • Відзначимо, що Варвара Лепченко має українське походження. Дівчина народилась в Узбекистані у сім'ї з українським корінням. Із 2007 року виступає за США.
  • Станом на 20 серпня американська тенісистка посідає 124 позицію у загальному рейтингу WTA. Після оновлення Лепченко підійнялась у списку на три сходинки. У її активі на момент дискваліфікації є 662 зароблені очки.
  • За свою кар'єру тенісистка заробила понад 5 мільйонів доларів призових. У 2010 році посідала свою найвищу позицію у рейтингу – 19 місце.