За словами Баранки, на "договорняках" за участю клубу різними особами було зароблено близько 10 мільйонів євро.
Читайте також: Скандал навколо ФК "Суми": клуб заперечує позбавлення професійного статусу та готується до матчу
"Суми" займалися двома видами матч-фіксінгу: підкуп арбітрів або суперника, або ж ставки на свою перемогу. Тоді "Суми" перемагали, а ставка приносила прибуток. Та коли вони не платили арбітрам і поступалися, то грали проти себе на контору, робили на цьому гроші. Тобто ФК "Суми" заробляли і на своїх поразках, і на своїх перемогах", – зазначив Франческо Баранка.
"Суми" – це одна з найрезонансніших справ в Європі, пов’язаних з договірними матчами. Вони робили ставки і в Україні, і за кордоном, але переважно це відбувалося на азійських букмекерських ринках. Якщо говорити про оцінки того, скільки вони заробили на цих оборудках, то мова йде про 10 мільйонів євро,
– розповів Баранка в ефірі програми "Великий футбол".
До слова, сумчани протягом 1,5 року брали участь в договірних матчах і за цей час зіграли близько 30 матчів з "потрібним" результатом.
У листопаді минулого року Генпрокуратура направили в Комітет етики і чесної гри ФФУ офіційний лист з доказами участі ПФК "Суми" в договірних матчах.
У квітні КДК ФФУ позбавив ПФК "Суми" статусу професійного футбольного клубу, а президент клубу Ростаслав Козар, тренер Олександр Севідов і футболісти Олег Давидов, Єгор Луговий, Тарас Дурай, Сергій Гаращенков отримали довічну дискваліфікацію.