США готують скоординований підхід

Адміністрація президента США Джо Байдена обговорює можливість бойкоту зимових Олімпійських ігор у Пекіні.

До теми Правозахисники закликали бойкотувати Олімпіаду-2022 у Пекіні

За інформацією ЗМІ, США обговорюють можливий бойкот Олімпіади-2022 з іншими країнами.

Причиною бойкотувати Ігри у Пекіні є порушення прав людини у Китаї. Зокрема політика місцевої влади щодо уйгурів – однієї із груп національних меншин.

Офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що конкретних перемовин щодо бойкоту Ігор у Пекіні не було. Разом з тим, він підтвердив, що США обговорювали тему Олімпійських Ігор зі своїми союзниками.

Частина нашого аналізу цих Олімпійських Ігор та роздумів з приводу них будуть пов'язані з консультаціями з нашими партнерами та союзниками. До цих Ігор залишився ще деякий час. Не хотів би називати це часовими межами, але обговорення продовжуються. Звісно, хотіли б це обговорити, однак розуміємо, що скоординований підхід буде не лише в наших інтересах, але й в інтересах наших союзників та партнерів,
– сказав Нед Прайс.

Що відомо про утиски уйгурів у Китаї

  • США, Канада, Велика Британія та країни Європейського Союзу у 2021 році запровадили санкції проти низки китайських чиновників за порушення прав людини в регіоні Сіньцзян.

Варте уваги Геноцид уйгурів у Китаї: що буде після гучної заяви США

  • Китай звинувачують у примусовому утриманні уйгурів у таборах, в яких застосовують тортури, сексуальне насильство та примусову працю.
  • Китай заперечує звинувачення й у відповідь ввів санкційні обмеження проти європейських можновладців.