Про найяскравіші перемоги та найболючіші поразки у світі вітчизняного спорту – читайте далі.
Футбол. Новий шанс збірної
2013 українські збірники розпочали з багажем проблем минулого року. Ще у вересні 2012 року тренерський пост головної футбольної команди країни покинув Олег Блохін. Тож у новий рік збірники увійшли "безбатченками". Нового тренера ФФУ вибирала гучно, інтригуюче, довго, але без результативно.
На пост головного керманича збірної претендували близько 30 кандидатур. Пропозиції озвучували як відомим закордонним фахівцям, знаприклад Харі Реднаппу чи Йорану Еріксону, а також вітчизняним спеціалістам, серед яких Олександр Заваров і навіть Андрій Шевченко. Однак, здебільшого претенденти робили вибір не на користь ФФУ.
Так, Реднапп віддав перевагу кріслу головного тренера клубу англійської Прем'єр-ліги - "Квінз Парк Рейнджерс".
А Шевченко на той момент вирішив й зовсім зав’язати з футболом та спробувати себе у ролі політика з командою Наталії Королевскої "Україна-вперед!".
Нарешті, 26 грудня Анатолій Коньоков таки представив нового тренера синьо-жовтої дружини – ним став Михайло Фоменко.
Однак, тоді мало хто вірив, що новий керманич зможе якось кардинально змінити ситуацію та таки вивести національну збірну на Чемпіонат світу у Бразилії. Надто вже в’ялою, неактивною і навіть бездарною виглядала гра наших хлопців у матчах проти Молдови і Чорногорії.
Але надія з’явилась 22 березня, коли українська дружина на чолі з Фоменком вийшла на поле варшавського стадіону. Тоді у Польщі українці здобули переконливу перемогу з рахунком 1:3. Вразити ворота суперників нашому Ярмоленку вдалось вже на 2 хвилині гри. А на 7 хвилині, завдяки влучному пострілу Гусєва, рахунок був 0:2. Контрольного ж завдав Зозуля, за кілька секунд до завершення першого тайму.
Дві більш ніж переконливі перемоги над сан-маринцями та 0:1 з поляками, робили Бразилію все ближчою.
І навіть п’ятий в історії плей-оф не видавався таким забобонно страшним. От тільки сліпий жереб підсунув в суперники збірну Франції.
Та в першому матчі наші довели, що не лише не вірять в забобони, а й не бояться грізних французів. Гра на Олімпійському найяскравіше продемонструвала справді новий рівень збірної, на яку її вивів Фоменко. 2:0 на користь українців. Французи поїхали додому розчавленими. Українці ж – фактично з путівкою до Бразилії в кишені.
На жаль, здолати прокляття плей-оф українцям так і не вдалось. У Франції ми побачили зовсім іншу гру і зовсім іншу збірну. Та хочеться вірити, що єдиною причиною такої гри стала надпотужна самовіддача в Києві, якої у Франції нашим хлопцям просто не вистачило.
Однак, підсумовуючи футбольний 2013 рік варто таки подякувати нашим збірникам. Багато хто попрощався з ЧС-2014 ще після першої гри з чорногорцями у 2012. Минулого ж року вся футбольна Україна отримала збірну істотно вищого рівня, вони подарували нам надію.
БОКС. Бійцівському роду – нема переводу
Не встигли українці натішитись і нагордитись перемогами українських боксерів на Олімпіаді-2012, як наші козарлюги створили нову боксерську команду – "Українські отамани" і в її складі розпочали видовищні поєдинки в рамках ліги World Series of World Boxing.
У травні 2013 у фінальному матчі WSB "Українські отамани" з мінімальним відривом програли казахській команді "Астана Арланс". Остаточний рахунок матчу - 6:5 на користь казахів. Таким чином українські козаки стали срібними призерами змагань Світової серії боксу (WSB).
І попри те, що у 2013 команду покинули її 2 лідери – Василь Ломаченко та Олександр Усик (вони перейшли у професійний бокс), у новому сезоні WSB "Українські отамани" вже встигли провести блискучі поєдинки, розгромивши "Американських нокаутів", "Аргентинських кондорів" та "Італійських громів".
До слова, екс-отаманівець Василь Ломаченко також встиг потішити нас хорошим боксом. Так, дворазовий олімпійський чемпіон у дебютному бою на професійному ринзі здобув блискучу перемогу над мексиканцем Хосе Раміресом.
Пізніше саме Василя американські ЗМІ назвали найперспективнішим боксером 2013 року.
Не підвів на профі-рингу і Усик. У першому бою Олександр нокаутом переміг мексиканця Феліпе Ромеро у 5 раунді.
Другий профі-бій проти колумбійця Епіфаніо Мендосу завершися вже у 4 раунді технічним нокаутом на користь Усика.
Звичайно, коли мова йде про бокс, то просто не можна не згадати прізвище, яке вже стало синонімом надважкої вагової категорії боксу у всьому світі. Це прізвище, звичайно ж, Кличко. Вкотре продемонструвати кличківську міць цього року брався лише Володимир. У травні Клично-молодший видовищно захистив свої титули у бою з Франческо П'янетою.
А 5 жовтня у Москві може й не так видовищно, однак не менш переконливо переміг Олександра Повєткіна.
Український баскетбол – тепер і на міжнародному рівні
Минулий рік не аби як потішив усіх поціновувачів національного баскетболу. Вітчизняна баскетбольна збірна стала правжньою сенсацією у матчах Євробаскету-2013. Українці вперше в історії дійшли до чвертьфіналу цього чемпіонату. Перегравши збірну Італії наші баскетболісти вибороли 6 сходинку цього турніру, а також вперше за 22 роки існування забезпечили собі путівку на Чемпіонат світу-2014.
Ці досягнення збірної позначились на позиціях у світовому рейтингу. В офіційному списку FIBA найсильніших команд планети “синьо-жовті” прогресували одразу на 5 позицій, займаючи 45 позицію.
Біатлон. Великі перемоги на тендітних плечах
Новий 2013 наші біатлоністки розпочали з тріумфу. На етапі Кубка Світу з біатлону у німецькому Обергофі українки виборороли золото в естафеті.
Згодом на цих же змаганнях Валентина Семеренко у гонці переслідування потрапила до трійки найкращих, завоювавши бронзу.
Тріумфальними для Олени Підгрушної стали й цьогорічні перегони на 7,5 кілометрів у чеському Нове-Мєсто. Олена стала чемпіонкою світу з біатлону - другою в історії українкою, хто удостоївся такого титулу і водночас першою, кому вдалось вистрибнути на найвищу сходинку п'єдесталу у спринті.
Лише німкені били швидшими від українок на етапі Кубка світу з біатлону у Сочі. Наші біатлоністки здобули срібні нагороди. Тоді хороший приклад партнеркам дала Юлія Джима, яка на дебютному етапі використала лише один додатковий набій і передала естафету четвертою.
Завершували біатлоністи 2013 з того, з чого й починали – із золотих медалей. В естафеті на етапі Кубка світу в Хохфільцені українські біатлоністки також потішили вболівальників блискучою перемогою.
До слова, під час церемонії нагородження наші біатлоністки кричали "За Майдан!", демонструючи свою солідарність з подіями, які зараз тривають у Києві. Дівчата також тримали великий стяг України із написом "Разом до перемоги!", на якому були написані усі міста України.
Ще одне золото Україні виборола Валентина Семеренко під час чемпіонату французькому Ансі. До речі, ця медаль стала для Валентини першою індивідуальною перемогою в рамках кубку світу.
На цих же змаганнях синьо-жовта збірна фінішувала другою.
А в рамках популярної Різдвяної гонки українській парі Андрію Дериземлі та Олені Підгрушній для золота не вистачило зовсім трохи. Наші біатлоністи отримали срібні нагороди.
Дякуємо усім спортсменам, що відстоювали честь країни на міжнародному рівні, за яскраві і незабутні перемоги. І віримо, що новий 2014 буде не менш плідним для всієї спортивної синьо-жовтої дружини!