За атакою стоїть хакерська група Fancy Bear, яку пов'язують з ГРУ Росії. При цьому атаки були не одноразові. Слідчі виявили вдалі атаки у 2017 та 2018 роках, завдяки чому хакери отримали доступи до особистих даних шведських спортсменів. Серед них і медичні записи. Згодом ці дані були опубліковані.

Нагадаємо Хакери ФСБ Росії організували масштабну кібератаку на українські урядові ресурси

Окрім того, у Fancy Bear використовували ці дані, щоб дискредитувати шведських спортсменів. Однією з таких стала футболістка Олівія Шуг. У 2018 році хакери зламали комп'ютери антидопінгового підрозділу Шведської спортивної конфедерації, отримавши доступ і опублікувавши протоколи допінг-тестів спортсменів. І звинуватили Шуг у вживанні допінгу. Все через ліки проти астми, які містять заборонені препарати. Через це Шуг помилково була відсторонена.

Імена інших спортсменів, які в такий же спосіб постраждали від Fancy Bear шведські правоохоронці вирішили не називати.

"Ми отримали допомогу служб безпеки інших країн для забезпечення цих доказів, що чітко вказує на те, що саме Російська військова розвідка стоїть за цими порушеннями даних", – заявив керівник підрозділу поліції безпеки з питань контррозвідки Деніел Стенлінг.

За словами прокурора Матса Люнгквіста, це серйозні злочини, оскільки за злочинами стоїть держава, вона має масштабний характер і стосується доступу до конфіденційної медичної інформації, на яку поширюється таємниця.

Але покарання для хакерів не буде. Прокуратура вирішила припинити розгляд справи. Адже всі підозрювані в хакерських атаках – іноземні громадяни, які, мабуть, працюють на ГРУ. Відтак не буде можливості провести розслідування закордоном, а також провести екстрадицію підозрюваних.

Це не вперше Fancy Bear звинувачують у хакерських атаках на спортивні організації.

  • У 2016 році Всесвітнє антидопінгове агентство звинуватило російських хакерів у крадіжці медичної інформації про американських олімпійських спортсменів і публікації її в Інтернеті.
  • Цього ж року була здійснена атака на Спортивний арбітражний суд в Лозанні.
  • У 2018 році Fancy Bear опублікували викрадені документи Міжнародного олімпійського комітету.
  • У 2018 році вони опублікували інформацію про шведських спортсменів та їх медичні дані.