Влітку 2022 року за дорученням Президента України Володимира Зеленського були поновлені спортивні змагання, зокрема і футбольний чемпіонат. Збірні та клубні команди воюючої країни були представлені на міжнародних турнірах.

Читайте також Шевченко чекає від УЄФА та ФІФА чітку позицію щодо санкцій проти Росії

Складне питання мобілізації гравців

Однак ситуація на фронті залишається надзвичайно складною. Військові підрозділи потребують постійного поповнення. З цією метою Верховна Рада розглядає проєкт закону про мобілізацію.

Тож знов у футбольних колах було порушено питання бронювання гравців та персоналу клубів. Очікувалося, що з приходом до керма УАФ Андрія Шевченка рішення буде прийнято.

Президент УАФ висловився щодо мобілізації та бронювання футболістів. На думку Андрія Миколайовича, спорт відіграє важливу роль впливу на міжнародній арені.

"Це питання дуже складне, тому що мова йде не тільки про гравців, а й про тренерів, лікарів, суддів. Але… Спорт відіграє важливу представницьку роль як всередині країни, так і за кордоном. Підготовка та участь у змаганнях є маркером продовження життя в державі, яка веде війну.

Окрім того, спорт завжди, а за нинішніх умов це особливо важливо, залишається ефективним важелем впливу на міжнародну спільноту. Це майданчик, щоб доносити важливі для нас наративи для міжнародної аудиторії. Ми маємо допомагати утримувати Україну у фокусі міжнародної адженди, в тому числі за допомогою спорту і футболу зокрема", – розповів Шевченко.

Таким чином, Україна має бути максимально представлена на усіх спортивних турнірах. Це ж стосується футболу.

Навіть в такий складний момент, на мою думку, важливо продовжувати брати участь в змаганнях на найвищому рівні, представляючи Україну і постійно мобілізувати міжнародну спільноту на підтримку нашої держави. Проте, фінальне рішення щодо того, в якій кількості, на яких подіях та хто саме має представляти Україну, ухвалюють органи державної влади,
– резюмував президент УАФ.

Футбольні клуби самотужки бронюють футболістів

  • Наразі деякі футбольні клуби України отримали від Мінспорту статус критично важливих підприємств. Зокрема бронь для своїх футбольних команд отримали Динамо, Шахтар та Оболонь.
  • Дніпро-1, Зоря та Минай працюють над отриманням статусу критично важливих підприємств.
  • Решта клубів УПЛ та нижчих ліг не отримали бронь для гравців, тренерів та персоналу.