Донецький Шахтар сильно постраждав через початок повномасштабної війни з Росією. У 2022 році "гірники" втратили майже всіх своїх легіонерів.

До теми Залишилось тільки два сценарії: Шахтар і Тоттенхем вкотре обговорили ситуацію щодо Соломона

Більшість із них залишили команду безкоштвно, хоча Шахтар планував заробити на них гроші. Все через правило ФІФА, згідно з яким іноземні гравці з УПЛ мають право призупиняти контракти в односторонньому порядку.

Особливо це було критично із Манором Соломоно та Тете. Контракти вінгерів були дійсні до кінця 2023 року, тому влітку обидва пішли остаточно вільними агентами.

Як повідомляють турецькі ЗМІ, "гірники" подали позов до Європейського суду з прав людини через трансфери Соломона та Тете. Перший став гравцем Тоттенхема, тоді як другий перебрався в Галатасарай.

Читайте також Втекли від війни та принесли мільйонні збитки: як склалася доля легіонерів Шахтаря

Шахтар вимагає від команд компенсації на загальну суму у 30 мільйонів євро: з них 12 мільйонів за Манора та 18 – за Тете. У позові клуб вказав, що ці кошти підуть на допомогу Україні у війні.

Раніше донеччани вимагали від ФІФА компенсацію у розмірі 50 мільйонів євро через дискримінаційне правило. Втім позов до Спортивного арбітражного суду в Лозанні український клуб програв.