Під час жеребкування групового етапу Ліги чемпіонів Шахтар потрапив до групи H, де суперниками "гірників" стали Барселона, Порту та Антверпен. І після чотирьох зіграних турів український клуб посідає третє місце з шістьма очками. Їх вдалося набрати завдяки перемогам у матчах проти Антверпена та Барселони.

До теми Колишній клуб Зінченка та екссуперник Шахтаря: хто вийшов у плей-офф Ліги чемпіонів

Лідирує в групі Барселона, яка набрала 9 очок. Стільки ж і у Порту, який розмістився на другій сходинці.

Командам ще треба буде зіграти по два матчі. 28 листопада Шахтар зіграє проти Антверпена на "домашньому полі", а 12 грудня – проти Порту на виїзді. Не виключено, що саме в останньому матчі й визначиться остаточно позиція команд в групі.

Шахтарю, щоб претендувати на одне з двох перших місць в групі, яке і дає право виступити в плей-офф Ліги чемпіонів, обов'язково треба буде перемагати Порту в останньому матчі. Адже свій матч "драконам" в першому турі вони програли з рахунком 1:3. І бажано перемагати з різницею в три голи чи більше.

При цьому Шахтарю треба зіграти проти Антверпена не гірше, аніж Порту зіграє проти Барселони. Бо якщо Порту переможе Барселону, а Шахтар не зуміє обіграти Антверпен (або нічия у матчі між Порту та Барселоною та поразка Шахтаря), то португальський клуб стане недосяжним для "гірників". І тоді єдиний шанс – намагатися обійти Барселону. Тут ситуація майже аналогічна з тією, яка є в Порту. Тільки цього разу у "помаранчево-чорних" вже не буде матчів проти суперника, тож не все вони зможуть вирішити особисто. Адже два свої матчі проти Барселони Шахтар зіграв. В першому матчі поступився на виїзді 2:1, а в другому переміг вдома 1:0. Тож для того, щоб обійти Барселону, треба:

  • перемогти в одному з двох матчів, що залишилося, за умови, що Барселона програє два свої матчі;
  • перемогти Антверпен, а щоб Барселона програла Порту. І тоді в останньому матчі зіграти не гірше, аніж Барселона.

Та ймовірність виходу Шахтаря з групи є цілком реальною. Але шансів на його втілення – не так і багато. Тож і букмекерські компанії виставили відповідні коефіцієнти на такий результат. Для прикладу, Favbet приймає ставку з коефіцієнтом 7,6 на те, що Шахтарю вдасться посісти одне з двох перших місць в групі. А на те, що Шахтар фінішує на першому місці – коефіцієнт 30.

Фаворитом в цій групі й далі вважають Барселону – коефіцієнт 1,01 на одне з двох перших місць в групі та 1,15 на перше місце. Для прикладу, ставки на те, що Барселона не зможе вийти в плей-офф Ліги чемпіонів приймають з коефіцієнтом 16.

Щодо Порту, то на їх вихід в плей-офф дають коефіцієнт 1,03. А от на перемогу в групі дещо вищий – 5,5.

Тож Шахтар поки залишається в гонитві за вихід в плей-офф Ліги чемпіонів. Але зробити це буде вкрай непросто.