До осіб, на яких наклали санкції, доєднались ще чотири представники Міжнародного олімпійського комітету із Росії. До санкційного списку увійшли: Єлєна Ісінбаєва (легкоатлетка), Алєксандр Попов (плавець), Віталій Смірнов (президент Олімпійського комітету РФ) та Шаміль Тарпіщев (тенісист).

До теми Зеленський запровадив санкції проти членів МОК від Росії та причетних до ПВК "Вагнера"

Нові санкції проти Росії

Ісінбаєва і Тарпіщев є чинними членами МОК, а Смірнов та Попов – почесними.

Проти усіх застосовано санкції на довгі 50 років. Щодо них введено економічні обмеження (блокування активів та виведення капіталів), оренді держмайна, їм заборонено перетинати кордон із Україною та набувати у власність земельні ділянки та інші отримані санкції.

Міністерство закордонних справ має повідомити про санкції щодо даних чотирьох представників МОК компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав.

Найбільш титулованої з цієї когорти є Єлєна Ісінбаєва, яка у 2004-му та 2008-му роках ставала олімпійською чемпіонкою у стрибках із жердиною. У Лондоні-2012 російська легкоатлетка здобула олімпійську "бронзу". Встановлювала світовий рекорд на змаганнях на відкритому повітрі (2009).

Нагадаємо, що МОК хоче всидіти на двох стільцях – бути добрими для України, але й не образити Росію. У Комітеті розглядають усі варіанти, як повернути до міжнародних змагань спортсменів із країн-агресорів Росії та Білорусі. Навіть говорилось про Олімпіаду-2024, яка відбудеться у Парижі. Хоча й до нині у деяких видах спорту виступають атлети цих терористичних держав.