Призер трьох попередніх чемпіонатів – запорізька "Орбіта", котра у поточній першості йде на другому місці, відмовилася їхати на поєдинки жіночої Суперліги в Сіверськодонецьк. Про це рішення наставник команди Ігор Філіштинський попередив чиновників федерації волейболу завчасно.

- Підігріті інформацією про перестрілки в Лисичанську, пожежу й вибухи на військових складах у Сватовому батьки волейболісток підійшли до мене і поставили перед фактом: "Ми дітей у Сіверськодонецьк не відпускаємо", – розповідає Ігор Дмитрович. – Що я мав їм відповісти? Що кишеньковому виконкому ФВУ на безпеку людей начхати? Що члени цього виконкому, пани Кондаков і Щербина поїхали в Сіверськодонецьк, попили там горілки й під впливом гарного прийому вирішили, що життю гостей міста нічого не загрожує? Звичайно, я погодився з батьками. Начхати на волейбол, якщо існує бодай найменша загроза людському життю.

Запорізька сторона пропонувала очолюваному наставником національної збірної України Гарієм Єґіазаровим клубові "Сєвєродончанка" провести задля збереження спортивного принципу всі чотири матчі регулярного чемпіонату на нейтральному полі. Проте представники Луганщини не погодилися.

Керівництво Федерації дозволило проводити в Сіверськодонецьку матчі на основі листа з гарантіями безпеки, підписаного невдовзі після того звільненим чиновником СБУ Луганської області. Крім того, федераційні чиновники мотивували це рішення бажанням зберегти на волейбольній мапі країни команду "Сєвєродончанка". А що виїзд у це місто може коштувати суперникам здоров’я, а може й життя, ніхто думати не бажав.

Не горять бажанням їхати до Сіверськодонецька й представники деяких інших клубів Суперліги. Якщо бути зовсім точним, то наразі "Сєвєродончанка" не провела вдома жодного поєдинку. Так само як запорізька "Орбіта", поразкою і двома знятими турнірними очками покарані за невиїзд у прифронтову зону волейболістки чернігівського "Педуніверситету". Також не зіграла в Сіверськодонецьку 9-10 жовтня рівненська "Регіна". Але сталося це ще до того, як згадуваний лист із гарантіями безпеки з’явився. Тепер начебто "Сєвєродончанка" готова зіграти проти рівенчанок усі чотири поєдинки регурярного чемпіонату на майданчику суперників.

З представників решти суперників "Сєвєродончанки" солідарними із тренерським штабом "Орбіти" виявилися лише представники луцької "Волині". Поки лише на словах, бо матчі волинянок у Сіверськодонецьку заплановані на 5-6 грудня. Наставник лучанок Богуслав Галицький начебто теж запевняє, що на цей виїзд їхати не збирається.

Прецедентів проведення спортивних змагань у прифронтовій зоні в інших видах спорту небагато. У Дружківці домашні поєдинки проводить хокейний клуб "Донбас", а футбольний "Ільїчьовєц", вибувши за підсумками минулого сезону до першої ліги, знову грає в Маріуполі. Клубів, які відмовлялися їхати у місто на Азові наразі не було.

Але ось нюанс. Нещодавно представники органів внутрішніх справ розповсюдили інформацію, що у вбиральні залізничного вокзалу Маріуполя знайдено бойову гранату Ф-1. Зважаючи на те, що більшість клубів першої футбольної ліги добирається на матчі поїздами чи автобусами, питання про їхню безпеку теж виглядатиме цілком резонним.

Читайте також: Як свободівці Тернопіль русифікують