- Чи здатні гравці, що дісталися рівня національної збірної, підтримувати необхідні фізичні кондиції у відпустці?

- По-перше, всі хлопці – професіонали. Більшість з них виступають у закордонних клубах. А там гравці вчаться професіоналізму набагато швидше. По-друге, термін підготовки доволі тривалий. Якщо мене не задовольнятиме чиясь форма – часу достатньо, аби підвести гравця до необхідного рівня фізичних кондицій. Тому я у цьому плані налаштований оптимістично, вірю у їхній професіоналізм і знаю, що часу буде достатньо, аби підтягнути їхню форму.

- Протягом зборів ви проведете чимало спарингів (українці візьмуть участь у трьох турнірах – у Грузії (13-15 серпня), у Словаччині (16-17 серпня) і в Естонії (24-26 серпня), а також 30 і 31 липня на виїзді буде проведено дві контрольні гри зі збірною Німеччини – ред.). Чи вистачить їх для визначення остаточного варіанту складу?

- Я задоволений кількістю турнірів і спарингів. Ми врахували досвід минулого сезону. Зробили вірні висновки. У нас значна дистанція між цими турнірами. Є час і проаналізувати, і підготуватися більш ретельно. Думаю, що завдяки цьому ми вийдемо на високий рівень готовності. Знов таки, у спарингах битимемося не на результат, а для визначення вірності підведення гравців до оптимальної форми.

- Капітан збірної України Кирило Фесенко відзначив – суперники у кваліфікації незручні. Та ж Словенія чи Болгарія здатні піднести сюрприз.

- Думаю, Україна буде готова до подібних сюрпризів.

- Зараз триває робота, аби за збірну грали американці, ті самі Боломбой, Рендл, і навіть наш Лєнь. Чи так важлива поява американців, якщо залучити їх непросто, невже у нас бракує хлопців, здатних реалізувати на паркеті тренерську настанову?

- Ви ж не будете порівнювати рівень гри Лєня з рівнем умовного гравця N. І рівень Рендла теж вищий. Якщо ви подивитеся на склад збірної Болгарії, то там є два американця. Це ж не просто так. Я думаю, поява таких гравців, як Лєнь, Боломбой, Рендл, принесе тільки користь команді.

- Усі відгукнулися, кого ви хотіли викликати?

- З усіма, хто мені потрібен, є зв’язок. Ніхто не уникає контакту. Всі патріоти. Бувають якісь об’єктивні причини, які не дозволяють грати. Але наскільки я володію ситуацією, є бажання, і всі хочуть грати за збірну. Контактуємо з усіма, хто нам потрібен. У цьому плані все гаразд.

- А самі у відпустці збираєтеся відпочити від баскетболу чи ні?

- Ні. Я працюватиму далі. Залишилося обмаль часу (команда стартує у кваліфікації Євробаскету 31 серпня матчем з Болгарією – ред.). Марнувати його – собі дорожче.

- Президент ФБУ Михайло Бродський висловився, що курс на вільного тренера збірної був помилковим. Погоджуєтеся?

- Не знаю, якої думки дотримується Володимир Холопов, але я люблю працювати, я практик, а не теоретик. Тому хотів би мати постійно практику (у травні Євген Мурзін очолив київський Будівельник – ред.).

Читайте також: Михайло Бродський: ми завжди боротимемося за непередбачуваність результату