Прокуніна обрали на посаду ще 1 травня на засіданні спеціальної комісії, але про це стало відомо лише 4 травня.

До цього Андрій Прокунін з 2016 року очолював збірну Південної Кореї з біатлону. За два роки під його керівництвом командою корейське громадянство прийняли двоє росіян – Тимофій Лапшин та Ганна Фроліна. Сама збірна Південної Кореї за цей час піднялася з 25 та 17 місце у Кубку нації. Варто зазначити, що жіноча збірна України лише у цьому сезоні вилетіла з топ-5 через пропуск етапу Кубка світу у російській Тюмені і втратила квоту в шість спортсменів на гонках з роздільним стартом. У наступному сезоні тренери команди зможуть заявляти на такі гонки лише п'ять спортсменок.

Читайте також: У Росії відібрали етап Кубка світу з біатлону

До слова, що досвід роботи у південній Кореї – єдиний серйозне досягнення Прокуніна. Ще до 2013 року він сам професійно виступав як спортсмен. А до цього два роки відбував дискваліфікацію, коли у 2009 році його впіймали на вживанні допінгу.

В його тренерський штаб ввійшли також колишній старший тренер збірної України з лижних гонок Валерій Лєсніков та білоруський фахівець Володимир Махлай. Також продовжить працювати з командою Григорій Шамрай. Окрім того, тривають переговори з приводу залучення тренера зі стрільби, повідомляє Biathlon.com.ua.

Також Прокунін запросив у тренерський штаб двох фахівців сервіс-групи – є попередня домовленість з Романом Віролайненом і Дмитром Медведєвим. Вони працювали з росіянином в збірній Кореї, а раніше в збірній Росії.

Читайте також: Бйорндален завершив кар'єру: що треба знати про короля біатлону

Додамо, що перший збір команди запланований на 23 травня у Чернігові. За словами Прокуніна, першочергова мета на сезон – повернення повної квоти в Кубку світу.

Нагадаємо, інформацію про те, що жіночу збірну України з біатлону може очолити росіянин, розповіла капітан команди Олена Підгрушна. При цьому президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак заявив, що вони шукають нового наставника серед слов’янських країн, однак його вибори відбудуться лише у травні. Причиною пошуку тренера стало те, що по закінченні сезону жіноча збірна залишилася без головного наставника після того, як свою посаду залишив словенець Урош Велепець.