Зазначимо, що ФІДЕ запропонувала скасувати обмеження на кількість президентських термінів. З хартії федерації виключили пункт, який забороняє одній людині обіймати посаду голови організації понад два терміни поспіль по чотири роки.

Дивіться також Зіграв на руку пропагандистам: український шахіст радо потиснув руку росіянину – фото моменту

Росіянин може знову очолити федерацію

За цю пропозицію проголосували 108 осіб (80%), проти – 27 (20%), 9 осіб утрималися. 31 людина не брала участі в голосуванні.

Нагадаємо, що наразі президентом ФІДЕ є росіянин Аркадій Дворкович. Він отримав можливість балотуватися на третій термін у 2026 році.

Росіянин очолює ФІДЕ з 2018 року. У серпні минулого року його було переобрано на другий термін.

Що відомо про скандального росіянина

  • Зазначимо, що Дворкович публічно підтримав псевдореферендум про приєднання Криму до Росії і, відповідно, анексію Криму. Він систематично поширював наративи відповідно до кремлівської пропаганди з метою виправдання протиправних дій, що здійснюються Росією на території України.
  • Також він публічно підтримував військову агресію Росії та називав українців нацистами. В Україні проти нього розпочато кримінальне провадження.
  • Влітку Дворкович нагороджував видатних російських шахістів у Москві. На церемонії був присутній прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков.