15 вересня президент Литви Гітанас Науседа підписав декрет, яким позбавив громадянства знамениту фігуристку Маргариту Дроб'язко. Призерка чемпіонатів Європи та світу під час війни брала участь в льодових шоу Татьяни Навки – дружини прессекретаря Владіміра Путіна Дмітрія Пєскова, повідомляє 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.

Дізнайтесь також Прощавай, немита Росія: фігуристка з боліт відмовилася від паспорта з двоголовою куркою

В Литві не подивилися на регалії фігуристки

Колишня фігуристка вважає, що її незаконно позбавили громадянства. А участь в шоу "не загрожує національній безпеці Литви". Проте відмовлятися від участі у виставі Навки не збирається. Про це Дроб'язко пожалілася в Інстаграм своїм підписникам.

Якщо тепер для того, щоб зберегти литовський паспорт, мені запропонують відмовитися від частини моєї родини, країни, яка з дитинства була моєю батьківщиною, професії та вірних друзів, то цілком очевидно, що це не мій шлях, оскільки це зрада, ціною якої ніщо не повинно купуватись,
– написала фігуристка.

Хто така Маргарита Дроб'язко

  • Маргарита Дроб'язко народилася в 1971 році в Москві. Як вона сама повідомляла, її батько – росіянин, а мати – українка. Спочатку Дроб'язко займалася жіночим катанням, а потім перейшла в танці на льоду. Її партнером був Повілас Ванагас.
  • Після розпаду СРСР пара вирішила представляти Литву. Дроб'язко ставала 13-разовою чемпіонкою Литви, дворазовою призеркою чемпіонату Європи та призеркою чемпіонату світу.
  • Разом з Ванагасом п'ять разів брала участь в Олімпійських іграх. Після сезону 2005/06 залишили великий спорт та зосередилися на участі в льодових шоу.
  • 10 серпня 2022 року президент Литви підписав декрет про позбавлення фігуристів Повіласа Ванагаса та Маргарити Дроб'язко Лицарських хрестів ордена Великого князя Гедімінаса.
  • Спортсмени на фоні війни в Україні взяли участь в льодовому шоу, яке в Сочі організувала Татьяна Навка.
  • Процедуру позбавлення фігуристки громадянства ініціювали МВС Литви та Сейм Литви.
  • До речі, Дроб'язко давно проживає в Москві. Проте не відмовлялася користуватися литовським паспортом заради вільного пересування в ЄС.

Нагадаємо, що в цьому ж шоу Навки брав участь колишній український фігурист Ігор Петренко. Президент України через зраду спортсмена позбавив його державної стипендії, а Федерація фігурного катання України скасувала його посадові обов'язки віцепрезидента.