Ці 7 збірних опублікували спільну заяву, де мотивували своє рішення. Вони повідомили, що FIFA чітко сказала, що накладе спортивні санкції на гравців з такими пов'язками. Тобто, вони одразу ж гратимуть з жовтою карткою. Зрозуміло, що ще один "гірчичник" призведе до вилучення.

До теми Ван Дейк підтвердив намір порушити правило FIFA: про що мова

Пов'язки OneLove

Пов’язки багато хто сприйняв як символічний протест проти законів країни-господаря чемпіонату світу з футболу Катару, де гомосексуалізм є незаконним.

Як національні федерації ми не можемо поставити наших гравців у положення, коли вони можуть зіткнутися зі спортивними санкціями, включаючи жовті картки, тому ми попросили капітанів не намагатися носити нарукавні пов’язки під час ігор чемпіонату світу з футболу,
– заявили федерації.

Пріоритет для збірних – перемоги

У заяві нідерландської федерації мовиться про те, що для національних збірних на турнірі пріоритетом є перемоги в матчах. Там не хочуть, аби капітан починав поєдинок із жовтої картки.

Рішення, прийняте в понеділок, демонструє політичну ситуацію навколо першого чемпіонату світу з футболу на Близькому Сході. Після того, як у 2010 році Катар отримав право на проведення чемпіонату світу з футболу, роками критикували його ставлення до низькооплачуваних трудових мігрантів, а також криміналізацію ЛГБТ.