Ще перед стартом чемпіонату світу 2022, очікувалося, що збірні Аргентини та Польщі будуть вести боротьбу за лідерство в групі, а в останньому турі між собою розіграють, хто вийде з першого місця.

Варте уваги Чемпіонат світу з футболу 2022: календар та результати матчів

Та не склалося. Аргентинці не налаштувалися як слід на гру проти Саудівської Аравії, і у підсумку поступилися, перервавши свою серію без поразок за один матч до рекорду. Поляки ж не зуміли перемогти Мексику.

Відтак ситуація в групі C перед останнім туром така, що всі чотири команди й далі претендують на вихід в 1/8 фіналу. А Польща або Аргентина може залишитися "за бортом" плей-офф.

Країна М В Н П Заб Пр О
1 Польща 2 1 1 0 2 0 4
2 Аргентина 2 1 0 1 3 2 3
3 Саудівська Аравія 2 1 0 1 2 3 3
4 Мексика 2 0 1 1 0 2 1

Тож в останньому турі між собою зіграють Польща – Аргентина та Мексика – Саудівська Аравія. Ці матчі відбуватимуться паралельно, і розпочнуться о 21:00 в середу, 30 листопада.

Що кому треба для виходу в 1/8 фіналу ЧС-2022

Польщі достатньо буде не програти Аргентині, щоб вийти в плей-офф. А якщо в паралельному матчі Саудівська Аравія не зуміє обіграти Мексику, то ще й вийдуть з першого місця з групи.

Хоча навіть поразка поляків може вивести їх в 1/8 фіналу. Головне, щоб в паралельному матчі Мексика перемогла, але не зуміла випередити "кадру" за забитими-пропущеними голами.

Аргентині ж треба обов'язково набирати очки й зіграти не гірше, аніж Саудівська Аравія. Адже "альбіселесте" випереджають саудитів саме завдяки кращій різниці забитих-пропущених голів. Саме вона враховується на ЧС-2022 при розподілі місць за рівної кількості очок, а не особисті зустрічі.

Відтак тій же Саудівській Аравії треба зіграти краще, аніж Аргентина. Достатньо буде і нічиї, якщо аргентинці програють Польщі.

А от Мексиці треба не лише перемагати. Хоча цього може бути цілком достатньо, якщо і Польща переможе. Натомість за інших результатів у паралельному матчі, мексиканцям доведеться рахувати голи. Адже поки в них різниця забитих-пропущених -2. В поляків же +2. Тож мінімальна перемога Мексики та мінімальна поразка Польщі все одно не дозволить мексиканській збірній вийти в плей-офф. Відтак мексиканцям бажано перемагати з різницею в три голи, або сподіватися, що з такою різницею програє Польща.

Хто вийде з групи

Попри це, Аргентина і далі є фаворитом групи C. Такої думки дотримуються букмекери. Тож на те, що саме ця збірна вийде з групи з першого місця, букмекерська компанія Favbet ставки приймає з коефіцієнтом 1,47. А от на перше місце в групі Польщі – коефіцієнт 2,75. Хоча Саудівська Аравія вже навчила на цьому турнірі, що і її не варто скидати з рахунків – коефіцієнт 20 на перемогу саудитів у цьому квартеті.

Щодо виходу з групи, то поки найгірші шанси в Мексики. Відтак і коефіцієнт на їх прохід 4. А от на прохід Саудівської Аравії в плей-офф – 3,5.