Дебютна Олімпіада і відразу "золото"

Плавчині з Південної Африки Татьяна Схунмакер назавжди вписала своє прізвище в історію змагань. У фіналі спортсменка не лише здобула звання олімпійської чемпіонки, а й побила світовий рекорд.

Оце так Золоті русалки з Австралії: встановлено перший світовий рекорд на Олімпіаді-2020

У попередньому запливі вона встановила новий олімпійський рекорд – 2:19.16 хвилини. А вже у фіналі перевершила світовий рекорд. Її час склав 2:18.95 – вона покращила кваліфікаційний результат на 0.38 секунд.

Схунмакер перевершила рекорд бронзової призерки Оліміпади-2016 у Ріо-де-Жанейро Рікке Мьоллер Педерсен. Південноафриканка у 2013 році подолала цю дистанцію із результатом 2:19.11 хвилини.

• Схунмакер у боротьбі за "золото" випередила двох представниць США Ліллі Кінг та Енні Лезор. Після фінішу чемпіонка не відразу зрозуміла про свою перемогу та рекорд. Вона не могла стримати сліз, її підтримали дві плавчині із США, які посіли друге та третє місця відповідно, та її землячка, яка брала участь у запливі. Схунмакер ще довго не могла заспокоїтись.