Як відомо, у чоловічих змаганнях беруть участь 12 збірних з хокею.

Олімпійські атлети з Росії виграли у групі B у збірної США з рахунком 4:0. Таким чином атлети пройшли у чвертьфінал Олімпійських ігор-2018.

18 лютого визначився ще три чвертьфіналісти – збірні Чехії, Канади та Швеції. Так, у групі А чеські хокеїсти обіграли команду Швейцарії в заключному матчі групового етапу олімпійського турніру. Гра завершилась із рахунком 4:1 (1:1, 0:0, 3:0). Переможні шайби закинули Міхал Ржепік (8-я і 60-а хвилини), Домінік Кубалік (44) і Роман Червенка (59), у швейцарців забив Томас Рюфенахт (15).

Також у цій групі відбувся матч між збірними Канади та Південної Кореї – більш ніж упевнену перемогу відсвяткували хокеїсти з "Країни кленового листя" із рахунком 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Шайби у складі канадійців закинули Крістіан Томас (8-а хвилина), Ерік О’Делл (35-а хвилина), Максім Лап'єр (44-а хвилина) та Жильбер Брюле (59-а хвилина).

Відтак, команда Чехії набрала 8 очок і забезпечила собі перше місце в таблиці квартету, яке дає пряму путівку в 1/4 фіналу олімпійського турніру. Далі йдуть олімпійці з Канади, що здобули на пункт менше – 7, однак завдяки кращим показникам, аніж інші колективи, що посіли другі сходинки, також проходять до чвертьфіналу. Збірна Швейцарії з 3 очками завершили груповий турнір третіми, а Південна Корея – четверта (0 балів).

Крім того, цього дня відбувся завершальне протистояння у групі С, в якому взяли участь збірні Швеції та Фінляндії. Тріумфували у цій парі «синьо-жовті», які над фіннами здобули перемогу із рахунком 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Голи до свого доробку у шведів записали Антон Ландер (15-а хвилина), Патрік Закріссон (49-а хвилина) та Оскар Меллер (60-а хвилина), натомість за Фінляндію відзначився Йонас Кемппайнен (22-а хвилина), який, між іншим, зрівняв рахунок.

Отже, у підсумку Швеція у цій групі фінішувала першою – 9 очок, далі йдуть Фінляндія (6 пунктів), Німеччина (2), Норвегія (1 бал).

20 лютого були розіграні кваліфікаційні путівки у чвертьфінал змагань. Першим на лід вийшли збірні США та Словаччини. Якщо перший період закінчився сухою нічиєю, то у другому американцям вдалося відзначитися тричі, натомість словаки зуміли забити лише один раз. У третьому періоді збірна США лише збільшила свою перевагу. Загальний підсумок матчу 5:1.

Значно напруженішою була боротьба між збірними Словенії та Норвегії. Тож переможця вдалося виявити лише у овертаймі. Ще в першому періоді на 6 хвилині словенці вийшли вперед зусиллям Яна Урбаса. Зрівняти рахунок норвежцям вдалося лишу у третьому періоді. Точний кидок на 43 хвилині на рахунку Томмі Крістіансена. Так як в основний час переможця не виявили, гра перейшла в овертайм. І там знову успіх був на стороні норвежців, які забили вже на 63 хвилині. Тож саме вони і вийшли у чвертьфінал.

Згодом Фінляндія розгромила господарів змагань – Південну Корею з рахунок 5:2. Перший період закінчився мінімальною перевагою фінів 1:0. Довести рахунок до розгрому вдалося вже на 26 хвилині другого періоду 3:0. Однак у цей же період корейці знову скоротили відставання до мінімуму – 3:2. Та у третьому періоді фіни ще двічі забили і забезпечили свою участь у чвертьфіналі.

Ще одна пара, яка визначали учасника 1/4 фіналу у овертаймі – Німеччина та Швейцарія. Тут теж в основний час команди відзначилися лише по одному разу. Однак на відміну від матчу Словенії та Норвегії, німці, які забили перші у першому періоді, в кінцевому підсумку і перемогли. В овертаймі вони відзначилися на самому початку на 26 секунді.

Відтак у чвертьфіналі зіграють такі пари: Чехія – США, олімпійські атлети з Росії – Норвегія, Канада – Фінляндія, Швеція – Німеччина. Матчі відбудуться у середу, 21 лютого. Півфінали – 23 лютого. Матч за третє місце відбудеться 24 лютого, а фінал – 25 лютого.