Вручення відбулось із нагоди Всеукраїнського дня футболу. Олег Блохін був нагороджений високим орденом за історичний внесок у розвиток українського футболу.

Цікаво "Вболівальники будуть задоволені": Павелко назвав, коли збірну України очолить новий тренер

Павелко: Він є одним із трьох українських володарів найвищої індивідуальної нагороди у футболі

Після своєї футбольної кар'єри володар "Золотого м'яча-1975" залишився у грі мільйонів та продовжує ділитись своїм багатим досвідом із іншими. Наразі колишній тренер збірної України працює співголовою Комітету національних збірних команд УАФ та Ради стратегічного розвитку професіонального футболу УАФ.

Президент УАФ привітав Блохіна із черговою відзнакою та подякував легенді футболу за кар'єру та внесок у футбол нашої країни.

Він є одним із трьох українських володарів найвищої індивідуальної нагороди у футболі й першим представником України, який отримав її, навічно вписавши тим самим своє ім’я в історію світового футболу. На його яскравій манері гри, на голах і емоціях, що дарував футбол Блохіна, виросло багато поколінь українських гравців. А його успіх на чолі збірної у фінальній частині ЧС-2006 залишається потужною мотивацією для багатьох тренерів. Пишаємося легендою українського футболу!,
– сказав Павелко.

Блохін: Пишаюся тим, що представляю саме українську футбольну школу

Блохін своєю чергою подякував УАФ та Андрію Павелку за визнання та оцінку його роботи. Олег Володимирович наголосив, що пишається тим, що представляє саме футбольну школу рідної України.

Також Блохін вдячний Українській асоціації футболу за те, що дали йому змогу продовжувати працювати у футбольній сфері.

Футбол спирається на зв’язок поколінь та їхні досягнення, які є стимулом для молоді і зовсім маленьких шанувальників гри. Пишаюся тим, що представляю саме українську футбольну школу, тим, що мав можливість прославляти український футбол на найвищому міжнародному рівні. Також вдячний УАФ та її керівництву за можливість продовжувати свою роботу заради розвитку нашого футболу. Це є особливо цінним для мене в такий надзвичайно складний для нашої країни час випробувань,
– відреагував Блохін.

Успішна кар'єра Олега Блохіна

  • Взимку 1969 року перейшов із Динамо-2 у головну команду киян, за яку виступав до 1988-го року. Після чого перебрався в австрійський Форвертс.
  • Однак там довго не затримався. Вже наступного року на правах вільного агента перейшов у Аріс Лімасол із Кіпру. А вже влітку 1990-го повішав бутси на цвях.
  • За свою кар'єру футболіста провів 566 матчів – 255 голів та 12 асистів.
  • У 1975 році став володарем "Золотого м'яча". На клубному рівні здобув 15 титулів.
  • Після закінчення кар'єру одразу пішов працювати тренером, очоливши Олімпіакос, якого у сезоні-1991/1992 привів до трофею. Попрацював на чолі інших грецьких клубів – ПАОКа та Іонікоса та АЕКа.
  • У 2008-му ще до початку бойових дій на Донбасі працював на чолі ФК Москва.
  • Наступного року Блохін був спортивним директором одеського Чорноморця.
  • Очолював збірну України, де був радником по стратегії, та київське Динамо.