Рішення проти Нузмана було прийняте по справі щодо підкупу голосів. Вона стосувалася перемоги заявки Ріо-де-Жанейро на проведення Олімпійських та Паралімпійських Іграх у 2016 році.

До слова Україна на Олімпіаді в Токіо перевершила результат Ріо-2016 за кількістю медалей

Найбільша справа

Нузмана було визнано винним у корупції, управлінні злочинною групою, відмиванні грошей та ухиленні від сплати податків. Проте 79-річний чоловік не сяде у в'язницю, доки не буде завершено апеляцію за всіма звинуваченнями.

Справа проти Нузмана – найбільша із серії звинувачень проти широкого кола осіб, пов'язаних з корупцією через кандидатуру Ріо-де-Жанейро. Колишнього губернатора регіону Серджіо Кабрала, а також бізнесменів Артура Соареша і Леонардо Грінера вже засуджено до тюремного ув'язнення.

За версією слідства, четверо підкупили колишнього президента Міжнародної федерації легкої атлетики Ламіна Діака та його сина Папу Діака.

Кабрал, який відбуває термін у в'язниці з 2016 року, зізнався, що заплатив два мільйони доларів за шість голосів за проведення Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Він стверджує, що гроші надійшли із рахунків заборгованості Соареша самому собі. Ще 500 тисяч євро було виплачено синові Дьяка за ще три голоси членам МОК.