Україна оголосила заявку на Євро-2023. Четверо виконавців основного складу збірної України відійдуть під керівництво Руслана Ротаня.

Варте уваги Втрати перед офіційними матчами: два гравці збірної України пропустять поєдинки через травми

Готові до бою

Головний тренер національної збірної України Сергій Ребров прийняв рішення щодо виконавців, які мають змогу допомогти молодіжній команді "синьо-жовтих" на молодіжному Євро-2023. Зокрема, у розпорядженні Руслана Ротаня опинились такі гравці, як Михайло Мудрик, Георгій Судаков, Анатолій Трубін та Владислав Ванат. Перелік футболістів все ж стане частиною молодіжної збірної України на Євро, яке розпочнеться 21-го червня, проте після матчів національної команди. Ілля Забарний ж не потрапив в заявку "синьо-жовтих" на континентальний турнір.

Молоді виконавці зможуть доєднатися до своїх "однолітків" тільки після поєдинків відбору до Євро-2024 проти Північної Македонії та Мальти, останній датований на 19-е червня. Таким чином жоден з футболістів, які посилять склад Руслана Ротаня, не зможуть пройти підготовчий процес до континентального турніру з командою. Сам ж Ротань неодноразово зазначав, що він дуже б хотів побачити даний перелік футболістів на Євро. Ребров ж вирішив, що головна команда країни повинна бути в пріоритеті.

Нагадаємо, що молодіжна збірна України потрапила на Євро-2023, подолавши кваліфікацію. Спершу "синьо-жовті" зайняли друге місце в групі, а у раунді плей-офф здолали Словаччину в двоматчевому протистоянні. На самому чемпіонаті Європи українці софрмують квартет зі збірними Хорватії (матч21-го червня), Румунії (24-го червня) та Іспанії (27-го червня). Напередодні турніру збірна України провела контрольний матч з командою з Кувейту (перемога 2:0), а також на "синьо-жовтих" чекає матч проти Ірландії.

Заявка збірної України

  • Воротарі: Анатолій Трубін (Шахтар), Руслан Нещерет (Динамо), Давид Фесюк (Колос).
  • Захисники: Арсеній Батагов (Зоря), Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія), Олександр Сирота, Костянтин Вівчаренко (обидва Динамо), Максим Брагару (Чорноморець), Ростислав Лях (Рух), Олексій Сич (Кортрейк, Бельгія).
  • Олексій Кащук (Сабах, Азербайджан), Артем Бондаренко, Георгій Судаков, Олег Очеретько, Дмитро Криськів (усі Шахтар), Михайло Мудрик (Челсі, Англія), Іван Желізко (Валмієра, Латвія), Володимир Бражко (Зоря), Микола Михайленко (Олександрія), Олександр Назаренко (Дніпро-1).
  • Владислав Ванат (Динамо), Данило Сікан (Шахтар), Богдан В'юнник (Грацер, Австрія).