Міжнародний олімпійський комітет запросив на Ігри-2024 шість представників Афганістану: трьох жінок та трьох чоловіків. Проте радикальний ісламістський рух Талібан не визнає представниць жіночої статі.

Читайте також Слідом за дзюдоїстами: російські борці відмовилися від участі в Олімпійських іграх-2024

МОК ігнорує заяви талібів

Нові друзі російського диктатора Владіміра Путіна забороняють жінкам займатися спортом. Речник спортивного відомства талібів Атал Машвані підтвердив обмеження.

Афганістан представляють лише троє спортсменів (на Олімпіаді – 24 Канал). Якщо дівчата не займаються спортом, то як вони можуть потрапити до національної збірної?,
– заявив представник талібів.

Зазначимо, що Міжнародний олімпійський комітет не контактує з представниками талібів. Єдиним співрозмовником МОК залишається національний олімпійський комітет Афганістану, який наразі знаходиться у вигнанні.

Додамо, що три жінки-спортсменки та двоє спортсменів чоловіків, які братимуть участь в Олімпіаді, теж живуть за межами Афганістану. Серед них відома легкоатлетка Камія Юсуфі. Вона була прапороносицею збірної Афганістану в Токіо-2020. Після захоплення влади талібами змушена була емігрувати до Ірану.