Такий заклик у Федерації фехтування України зробили після висловлюваннями президента олімпійського комітету росії станіслава позднякова у підтримку мобілізації в росії. Той заявив, що для російських спортсменів має бути честь брати участь у війні проти України після наказу їхнього диктатора владіміра путіна про часткову мобілізацію військ.

До теми Щоб не втекли від мобілізації: російським спортсменам заборонили виступати за межами країни

Таким чином під мобілізацію в росії потраплять і фехтувальники.

"Велика кількість російських фехтувальників є спортсменами центрального спортивного клубу армії. Це означає, що вони напряму підтримуються/спонсоруються міністерством оборони. Ніхто з них нічого не скаже проти російської агресії. Усі вони діючі офіцери міноборони, тому мають відношення до агресії", – йдеться в листі Федерації фехтування України до Міжнародної федерації фехтування.

Президент Федерації фехтування України Вадим Гутцайт у листі також нагадав, що російська політика використовує свою національну збірну команду як частину пропаганди. Відтак участь російських спортсменів, навіть під нейтральним прапором, використовуватиметься в росії й для інформаційної боротьби.

Відтак Федерація фехтування України звернулася до Міжнародної федерації фехтування не допускати російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань навіть під нейтральним прапором для забезпечення олімпійських ідеалів як заклик до миру і припинення війни.