Міжнародний олімпійський комітет дав ясно зрозуміти, що Міжнародна боксерська асоціація не буде задіяна в олімпійські кваліфікації з боксу. Раніше IBA оприлюднила власні правила відбору на Олімпіаду-2024.

Варте уваги Цинічно заговорили про права людини: МОК відповів Європарламенту щодо бану росіян на Олімпіаді

Візьмуть все у свої руки

Для європейських країн першим відбірковим турніром стануть червневі Європейські ігри. Згодом, відбудуться два світові змагання, які IBA не адмініструє. Міжнародна боксерська асоціація оголосила, що майбутній жіночий і чоловічий чемпіонати світу будуть єдиними кваліфікаційними змаганнями на Олімпіаду.

У 2019 році було проведено розслідування, в результаті якого МОК призупинив повноваження Міжнародної боксерської асоціації. Це рішення все ще в силі. Як було оголошено МОК у червні 2022 року, IBA не братиме участі у кваліфікації та турнірі з боксу в Парижі 2024 року. Єдина дійсна система кваліфікації з боксу на Олімпіаду-2024 – та, яка була схвалена Виконавчим комітетом МОК у вересні 2022 року, опублікована та розповсюджена серед НОК і національних федерацій боксу 6 грудня 2022 року,
– йдеться у заяві МОК.

Та от низка країн уже оголосили про бойкот чемпіонату світу з боксу. Все через те, що до змагань вільний доступ отримали росіяни та білоруси. Проти системи йдуть як європейські, так і північноамериканські держави, а саме: Чехія, Ірландія, Велика Британія, Швеція, Нідерланди, Канада та США.