Майже кожного трансферного вікна футбольні вболівальники слідкують за "трансферними епопеями" – куди і які футболісти можуть перейти. Особливо що стосується гравців, які добре себе проявили, тож можуть претендувати на "підвищення у класі" – перехід у значно сильніший чемпіонат або клуб.

Читайте також Циганков знову потрапив під приціл ПСВ після рекордного трансферу лідера

Не стали винятком у цьому випадку й українські вболівальники, які в кінці 2022 року все більше слідкують за ймовірним трансфером вінгера донецького Шахтаря Михайла Мудрика. Хоча епопея з його переходом тягнеться е з літа 2022 року, але тоді "гірники" відмовилися відпускати гравця.

Та в січні 2023 року Мудрик таки може змінити "клубну прописку". І не виключено, що він це зробить в перші дні цього року. Головне питання – чи цього разу Шахтар пристане на пропозицію покупця.

Представник донецького клубу неодноразово заявляли, що оцінюють Мудрика не менше, аніж в 100 мільйонів євро. Та варто розуміти, що ця сума є доволі умовною. Адже на вартість гравця впливає не лише те, що за нього хочуть отримати в клубі, але і вік, контракт, досвід виступів на найвищому рівні та ще чимало складових. Для прикладу, портал Transfermarkt оцінює гравця в 40 мільйонів євро (хоча і ця сума доволі умовна). Тому суму в 100 мільйонів євро поки за Мудрика ніхто і не пропонує.

Але є один клуб, який активно намагається підписати українського футболіста. Це лондонський Арсенал. Саме він головний претендент на те, що викупити контракт гравця. Єдине питання – за яку суму "канонірам" вдасться домовитися з Шахтарем.

Футбольний інсайдер Фабріціо Романо 26 грудня повідомив, що Арсенал зробив офіційну пропозицію Шахтарю щодо трансферу Мудрика. Англійська команда готова заплатити за нього 40 мільйонів євро та ще 20 мільйонів євро у вигляді різноманітних бонусів. Як ймовірне "підтвердження" цих слів можна вважати те, що пост Романо в інстаграмі з цією новиною лайкнули як сам Мудрик, так і директор Шахтаря з футболу Даріо Срна.

Та це поки не та сума, яку хоче отримати український клуб. Тож видання ESPN згодом повідомило, що загальна сума пропозиції зросла до 65 мільйонів євро.

А ще хтось претендує на Мудрика

Поки саме Арсенал є головним претендентом на українського футболіста. Хоча не виключено, що інші команди теж згодом можуть "включилися" та запропонувати відповідну суму за Мудрика, яка переб'є інші пропозиції.

Серед таких клубів називався Ньюкасл. Після купівлі клубу шейхами з Саудівської Аравії, команда не почала "розкидатися" грошима для купівлі нових гравців. Але завдяки вдало підібраному складу, поки перебуває на другому місці в турнірній таблиці АПЛ. І в Мудрику бачать того гравця, який може підсилити цей склад.

Яка ймовірність переходу Мудрика в Арсенал

Доволі значна. Це відображається і в котирування букмекерів. Для прикладу, букмекерська компанія Favbet на перехід Мудрика в Арсенал під час зимового трансферного вікна 2023 (до 3 лютого) приймає ставки з коефіцієнтом 1,35. На решту команд коефіцієнти знано вищі – по 4 на Манчестер Юнайтед чи Ювентус, 4,5 на перехід в ПСЖ або Ніццу, коефіцієнт 5 на те, що він стане гравцем Челсі або Ньюкасла.

Хоче не можна виключати і того факту, зо в січні 2023 року Мудрик нікуди так і не перейде. Як і не перейшов влітку 2022 року. Адже крім самого бажання гравця, є ще й бажання Шахтаря заробити на цьому трансфері.