Колишній чемпіон світу у восьми дивізіонах Менні Пак'яо сподівався отримати ліцензію для участі в Іграх-2024. У жовтні минулого року НОК Філіппін надіслав запит до МОК, щоб отримати "універсальний доступ".

Читайте також Здобули титули за кордоном: українські боксери стали чемпіонами Чехії

МОК не зробив виключення для легендарного чемпіона

Ця перепустка надається країнам, які мають малу кількість спортсменів в індивідуальних дисциплінах у заявці на Олімпіаду. Проте Пак'яо отримав відмову.

У поясненні МОК повідомив, що організація дотримується вікового ліміту для боксерів – 40 років. Оскільки Менні Пак'яо виповнилося 45 років, то він автоматично залишається поза боксерським турніром. Цей віковий ліміт був встановлений у 2013 році.

Також Філіппіни не можуть розраховувати на "універсальний" доступ. МОК зазначив, що "універсальні місця не розподіляються серед країн, які в середньому мали понад 8 спортсменів в індивідуальних дисциплінах на останніх двох Олімпіадах – це стосується й Олімпійського комітету Філіппін".

Зазначимо, Пак'яо мав можливість взяти участь в Олімпіаді-2016 в Ріо-де-Жанейро. Проте тоді боксера обрали сенатором у Філіппінах і він пропустив змагання.

Здобутки легендарного Пак'яо

  • У 2021 році легендарний боксер завершив професійну кар'єру. Він здобув 12 титулів чемпіона світу у рекордних восьми різних вагових категоріях.
  • Загалом на його рахунку 62 перемоги у 72 поєдинках, в тому числі 39 дострокових. Пак'яо зазнав 8 поразок, а два поєдинки з його участю завершилися внічию.
  • Після завершення кар'єри "Пак Мен" взяв участь у кількох виставкових боях.
  • В рейтингу найкращих боксерів усіх часів і народів незалежно від вагової категорії займає 5 місце.