У четвер, 22 лютого, в Лізі Європи пройдуть матчі-відповіді 1/16 фіналу сезону 2023-2024. Центральна для українців гра пройде в Марселі, де місцева команда прийматиме Шахтар, пише 24 канал.

До теми Чи зможе Марсель вибити Шахтар із Ліги Європи після зміни тренера: прогноз на матч-відповідь

Шлях Шахтаря в єврокубках

"Гірники" залишились єдиною українською командою в єврокубках. Команда Маріно Пушича посіла третє місце в групі Ліги чемпіонів, що дозволило їй потрапити у плей-оф другого за рангом єврокубка.

Номінально домашній матч проти Марселя став для донеччан першим офіційним у 2024 році і дався непросто. Шахтар двічі поступався в рахунку, але знаходив у собі сили відігратися.

На гол Обамеянга донеччани швидко відповіли точним ударом від Матвієнка. А пізній гол від Ндіає зумів компенсувати Егіналду, який на 90+3 хвилині встановив остаточний рахунок 2:2.

Новий тренер Марселя

Тож доля путівки в 1/8 фіналу вирішиться саме на стадіоні "Велодром". У першій грі Марселем керував Дженнаро Гаттузо. Втім сім матчів поспіль без перемог змусили керівництво звільнити італійця.

На його місце призначили колишнього наставника збірної Кот-д'Івуара Жана-Луї Гассе. Серед кадрових втрат варто сказати про перебір карток у Бондаря. Через ту ж причину зустріч пропустить центрбек Марселя Балерді.

Де дивитися матч

Дивитися онлайн матч Марсель – Шахтар в Україні можна буде на на ОТТ-платформі Megogo на каналі "Megogo Футбол 1". Початок зустрічі – о 22:00 за київським часом.

Сайт 24 Каналу проведе текстову онлайн-трансляцію матчу Марсель – Шахтар. Тут також будуть опубліковані всі голи зустрічі, а також повний відеоогляд гри після закінчення.

МАРСЕЛЬ – ШАХТАР 3:1

Голи: Обамеянг, 23, Сарр, 74, Кондогбія, 81 – Судаков, 12 (пен)

Марсель: Лопес – Мерлен, Жиго, Мбемба, Мейте, Клосс – Кондогбія, Унаї, Аріт – Мумбанья, Обамеянг.

Шахтар: Різник – Конопля, Ракіцький, Матвієнко, Азаров – Степаненко, Судаков, Бондаренко – Зубков, Сікан, Егіналду.

Відеоогляд матчу Марсель – Шахтар:

Статистика матчу:

Кінець матчу

Фінальний свисток. Шахтар провалив кінець другог тайму та програв Марселю, завершивши виступи в єврокубках. Далі в цьому євросезоні без українських команд.

90+5 хвилина

Остання заміна у Марселя. Согло змінює Аріта.

Відео голу Кондогбія:

Відео голу Сарра:

90+2 хвилина

Ракіцький збив атаку Марселя та заробив "гірчичник".

90 хвилина

Арбітр додав 6 хвилин.

88 хвилина

Сарру несподівано подарували м'яч біля воріт Шахтаря, але удар Ісмаїли заблокував Ракіцький.

87 хвилина

Остання заміна Шахтаря. Педріньо замість Сікана.

84 хвилина

Марсель також робить одну зміну – Ндіає замість Обамеянга.

83 хвилина

Пушич йде ва-банк та робить аж чотири заміни. На поле вийшли Невертон, Швед, Траоре та Криськів. У свою чергу йдуть відпочивати Бондаренко, Степаненко, Азаров та Зубков.

81 хвилина

ГОЛ. Здається, Марсель добиває вже Шахтар. Після подачі зі штрафного м'яч від Степаненка рикошетом потрапив до Кондогбія і той вразив порожні ворота Різника, який помилився на виході. 3:1

80 хвилина

Степаненко грубо збив Обамеянга та отримав попередження.

78 хвилина

Класний удар Ракіцького зі штрафного, але Пау Лопес дотягнувся до м'яча.

74 хвилина

ГОЛ. Пропускає Шахтар. Матвієнко та Ракіцький не встигли накрити Обамеянга, той відпасував на вільного Сарра, який прошив Різника. 2:1

72 хвилина

Марсель затиснув Шахтар на своїй половині та намагається бомбардувати карний майданчик "гірників".

69 хвилина

Аріт прострілював у центр майданчика на Обамеянга, але габонця випередив Матвієнко.

67 хвилина

Удар відчаю від Зубкова, набагато вище воріт.

65 хвилина

Подвійна заміна у Марселя. Сарр та Верету виходять на поле замість Мумбаньї та Унаї.

62 хвилина

Мбемба несподівано пішов у дриблінг та завдав дальнього пострілу. Дуже неточно.

60 хвилина

Жовта картка Матвієнку за фол в центрі поля.

59 хвилина

Непоганий момент у Зубкова, але Мейте вчасно кинувся під м'яч.

57 хвилина

Степаненко невдало відпасував у майданчик Марселя, м'яч так нікого із "гірників" і не знайшов.

53 хвилина

Дуже небехпечний удар від Клосса з лінії майданчика. Неточно.

50 хвилина

Конопля мав супермомент після кутового. Юхим з близької відстані пробив неточно головою.

48 хвилина

Зубков запустив Коноплю у майданчик Марселя і після прострілу Юхима м'яч рикошетом від Жиго ледь не залетів у ворота.

Початок другого тайму

Команди знову на полі, матч відновлено!

Відео голу Обамеянга:

Відео голу Судакова:

Статистика першого тайму:

Кінець першого тайму

Перерва. Дуже насичений та важкий тайм для Шахтаря, але рахунок рівний – 1:1. Повертаємось за 15 хвилин.

45+4 хвилина

Аріт мав супершанс після скидки від Мумбанья, але м'яч полетів вище воріт.

45+3 хвилина

Марсель вибіг в контратаку і Конопля грубо скосив Обамеянга. Жовта картка Юхиму.

45+2 хвилина

Небезпечний штрафний від Шахтаря завершився слабким ударом головою від Егіналду.

45 хвилина

Суддя додав 4 хвилини до першого тайму.

44 хвилина

Егіналду грубо зніс Клосса на фланзі та отримав жовту картку.

43 хвилина

Марсель притис донеччан до воріт та хоче піти на перерву лідером.

40 хвилина

Клосс небезпечно пройшов по флангу, але неточно подав у карний майданчик.

37 хвилина

Егіналду прорвався по центру та вивів Сікана на ударну позицію. Данило з гострого кута схибив.

35 хвилина

Невдалий удар Мбемба головою.

32 хвилина

Марсель отримав право на небезпечний штрафний, але Кондогбія вдарив у стінку.

28 хвилина

Різник парирує дальній удар від Кондогбія.

26 хвилина

Мерлен опинився на ударній позиції, але Матвієнко вдало кинувся під м'яч.

23 хвилина

ГОЛ. Зрівнює рахунок Марсель. Господарі перехопили м'яч після обрізки Коноплі, Аріт відпасував на вільного Обамеянга, який реалізував вихід віч-на-віч. 1:1

22 хвилина

Марсель контролює м'яч в центрі поля, але не підходить до воріт Різника.

18 хвилина

Жиго отримує жовту картку за фол проти Бондаренка.

15 хвилина

Невдалий дальній крос від Ракіцького став подарунком для Марселя.

12 хвилина

ГОООООЛ. Судаков розвів воротаря та м'яч по різних кутах. Шахтар попереду, 0:1

11 хвилина

ПЕНАЛЬТІ. Егіналду пішов у дриблінг в карному майданчику Марселя і Клосс збив бразильця завдяки підніжці.

10 хвилина

Сікан злету пробив після скидки від захисника Марселя. Пау Лопес врятував господарів.

8 хвилина

Жиго відгукнувся на подачу та пробив головою вище воріт.

6 хвилина

Марсель пішов в атаку, але вона захлинулась через невдалу подачу.

3 хвилина

Небезпечний момент у Шахтаря. Егіналду опинився на ударній позиції, але захисник перевів м'яч на кутовий.

Початок матчу

Гра стартувала!

Команди вже на полі!

Нагадаємо, що перший матч між командами завершився внічию 2:2. Відеоогляд найгостріших моментів гри у Гамбургу: