Таке суворе покарання пов'язане з порушенням клубом правил фінансового фейр-плей. Англійці не зіграють в головному європейському турнірі в сезонах 2020/21 і 2021/22. Крім цього, клуб буде оштрафований на 30 мільйонів євро.

Читайте також: Ліонель Мессі може стати одноклубником українця Зінченка – деталі

Судова палата органу УЄФА з фінансового контролю за клубами розглянувши всі докази встановила, що "Ман Сіті" допустив серйозні порушення правил ФФП. Також "містяни" ввели в оману УЄФА і не співпрацювали в розслідуванні справи.

"Ман Сіті" в заяві на офіційному сайті клубу повідомив, що оскаржить рішення Судової палати УЄФА в Спортивному арбітражному суді (CAS) в Лозанні.

У чому винний "Манчестер Сіті"?

У травні минулого року Слідча палата органу УЄФА з фінансового контролю за клубами заявила про недотримання "містянами" правил реєстрації футболістів і принципів фінансового фейр-плей.

Підставою для розслідування УЄФА стали матеріали Football Leaks, який в кінці 2018 року опублікував секретну внутрішню документацію "Ман Сіті", в якій йшлося про махінації, щоб обійти фінансовий фейр-плей.

До теми: ФІФА пішла на поступки "Манчестер Сіті", який міг отримати трансферний бан

Football Leaks привів документи, в яких міститься інформація, зокрема, про те, що "Сіті" з 2012 року працював по "схемі", за допомогою якої керівництво клубу переписувала витрати клубу на аутсорсинг іншим компаніям, приховуючи дані від аудиторів УЄФА.

Всього, за повідомленнями німецького журналу Der Spiegel, "Манчестер Сіті" в 2014 році порушив правила фінансового фейр-плей на 188 мільйонів євро (167 мільйонів фунтів стерлінгів).

Схожа ситуація з "Міланом" у цьому сезоні

У липні 2019 року італійський "Мілан" був виключений з розіграшу Ліги Європи сезону 2019/20. "Россонері" покарані у зв'язку з порушенням правил фінансового фейр-плей. Однак спочатку "Мілан" був близький до домовленості з УЄФА з приводу порушення клубом правил ФФП.

У квітні 2019 року повідомлялося, що "Мілан" не виконав вимогу УЄФА про беззбитковість протягом періоду моніторингу, що охоплює звітні періоди 2016, 2017 і 2018 років. Раніше "Мілан" вже був відсторонений від участі в єврокубках через порушення принципу фінансового фейр-плей у червні 2018 року, проте італійський клуб оскаржив вердикт УЄФА в CAS і домігся права зіграти в поточному сезоні в Лізі Європи, а УЄФА відправив справу на новий розгляд .

Фінансовий фейр-плей
Був введений у 2011 році завдяки колишньому президенту УЄФА Мішелю Платіні. Згідно з цим правилом, клуби, які за підсумками трьох років перевищують ліміт витрат у 30 мільйонів євро, штрафуються організацією. Спочатку на команди накладаються фінансові штрафи, які згодом можуть дійти і до виключень з єврокубків. Таким чином в УЄФА вирішили боротися з непомірними тратами клубів, відтак і можливими їх банкрутствами.