Президент Асоціації європейських клубів (ЕСА) Андреа Аньєллі надіслав лист членам організації щодо можливої реформи у Лізі чемпіонів. Він хоче розширити роль ЛЧ після 2024 року. Про це повідомляє журналіст Мартін Циглер.

Читайте також: Гравець збірної України потрапив у команду тижня FIFA 19

У запропонованих змінах йдеться, що замість кваліфікації в єврокубок через чемпіонати своїх країн буде введена європейська система піраміди футболу – з вильотом і підвищенням в класі між дивізіонами, вищим з яких стане Ліга чемпіонів.

Ще перед тим ECA запропонувала змінити формат, коли 24 з 32 учасників турніру, які вийдуть в плей-офф, гарантують собі участь в наступному розіграші. Відтак від національних чемпіонатів будуть розігруватися всього 8 путівок в груповий етап.

Також замість восьми груп по чотири команди запропоновано чотири групи по вісім команд. Таким чином, команди проведуть по 14 матчів в групі та зможуть заробити більше грошей.

Хто така Асоціація європейських клубів (ECA) Єдиний незалежний орган, що безпосередньо представляє інтереси футбольних клубів на європейському рівні. ЕСА існує для захисту і просування інтересів європейського клубного футболу. Її метою є створення нової, демократичнішій моделі управління, яка по-справжньому відображає провідну роль клубів у футболі.